Už žádné výmluvy, cvičit lze i doma. Zdarma, bez náčiní a stejně efektivně

Jen pár žen a mužů se mohou pochlubit tím, že jim byla daná štíhlá postava a rychlý metabolismus do vínku a nepotřebují cvičení. Většina se musí o štíhlé tělo usilovat a tvrdě na své postavě makat. Nepotřebujete přitom nic víc než silnou vůli a motivaci. Hubnout lze i doma bez činek, závaží a posilovacích strojů.

Dosáhnout vysněné postavy není lehké, ale stačí překonat vlastní lenost, vzpružit vůli a najít správnou motivaci. A k tomu vybrat ty správné cviky.

Jednou z hlavních překážek hubnutí je pro řadu lidí nedostatek času. Se cvičením doma ale musí všechny výmluvy stranou – nepotřebujete víc než trochu prostoru. Hlavní výhodou cvičení doma je:

  • Nemusíte sledovat otvírací dobu
  • Ušetříte za vstup
  • Neztrácíte čas dojížděním
  • Nikdo vás nehodnotí

Samé výhody, že? Tak, a teď už se pusťme do cvičení!

Nepodceňujte zahřátí

Prvním krokem musí být pořádně zahřátí organismu. Začněte tedy rychlým během na místě po dobu alespoň jedné minuty, poté přidejte ještě minutu běhu s vysokými koleny. Během této doby se musíte pořádně zadýchat a dostat se do tempa. Jste už pořádně zahřátí? Tak pojďme trochu posílit svaly.

Důležitý je střed těla

Opřete se lokty a špičkami o podložku, zadek zvedněte a celé tělo držte v rovině v pozici prkna. Zpevněte celé tělo, soustřeďte se na pravidelné dýchání a vydržte alespoň minutu. Pokud chcete posílit i hýždě a stehna, zvedejte střídavě pravou a levou nohu lehce nad podložku.

Zvedněte tep

Po krátké části posilování je načase opět se trochu zadýchat a posílit nohy. Vyzkoušejte tzv. žabáka. Ze dřepu vyskočte do vzduchu a opakujte celkem dvacetkrát. Garantujeme vám, že při tomhle cvičení se pořádně zapojíte a stehna vás budou pořádně pálit.

Nezapomeňte na protažení

V závěru cvičení se položte na podložku, prodýchejte, zklidněte se a protáhněte celé tělo do dálky. Poté se pomalu narovnejte, stáhněte ramena dolů a dozadu, usmějte se a s radostí vykročte do dalších činností. Pro dnešek máte splněno a jste zase o kousek blíž svému cíli.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]