Nachlazení lze porazit přírodními cestami a bez chemie

Rýma a nachlazení nás provází na každém kroku. V naší přecitlivělé a ústředním topením zhýčkané společnosti stačí lehký závan chladného větru a už kašleme, smrkáme a utíkáme k doktorovi pro bílé zázraky, nejlépe antibiotické. To ale zatěžuje nejenom náš organismus, ale také celou přírodu, protože zbytky léčiv s močí vyloučíme do odpadních vod, z nichž se pak dostávají do půdy a rostlin.

Co kdybychom se při příštím kašli zkusili vyléčit bez chemie, jen pomocí darů přírody a toho, co máme doma ve spíži?

1. Inhalace cibulových výparů

Při prvních náznacích nachlazení zkuste nakrájet jednu velkou čerstvou cibuli a vdechujte vůni, která se z nich line. Brečíte, jen co na to pomyslíte? Ano, my také. A díky tomu vyplavujeme z těla toxiny. Postup zopakujte 3 – 4 krát denně.

2. Česnekové antibiotikum

Česnek je přírodní antibiotikum a antivirotikum. Proto je nasnadě si z něho léčivý přípravek doma vyrobit. Stačí rozmixovat celou paličku česneku se šálkem vody a každých osm hodin pozřít velkého panáka, tj. zhruba půl deci. Chvíli převalujte na jazyku a spolkněte. Není to žádná dobrota, ale pomáhá to.

Pro lepší účinnost můžete česnek obohatit mixovaným zázvorem, cibulí, pepřem a chilli papričkou. Dosladit můžete medem. Každý bacil bude s křikem utíkat pryč.

3. Slanokyselá vitaminová bomba

Pro správnou funkci imunitního systému je zapotřebí pořádná dávka vitaminu C. Připravte si roztok do 1,5 litru vody, do níž v mícháte polévkovou lžíci hrubé soli, šťávu z jednoho citronu a jeden gram kyseliny askorbové, prodávané v lékárnách pod názvem vitamin C. Dobře promíchejte a vypijte v průběhu 1,5 hodiny.

4. Med a citron

Nesmrtelná kombinace antibiotického účinku medu a citronové vitaminové bomby posilující imunitu z ní činí ideálního společníka pro boj s podzimní rýmičkou.

Vložte jeden citron na minutu do horké vody, aby změkl a umelte jej mlýnkem na maso, nebo umixujte či jinak rozmělněte na kaši – včetně kůry. Přidejte 100 gramů másla a 2 lžičky medu. Důkladně promíchejte a užívejte 1 lžíci každé 2 – 3 hodiny.

5. Malinová infuze proti bolesti v krku

Čtyři lžíce sušených malin přelijte půl litrem vroucí vody a nechte 20 minut louhovat. Vypijte na noc, případně můžete i vykloktat.

6. Pangalaktický pivní supercloumák

Jak praví Stopařův průvodce po galaxii: vypít supercloumák je „jako nechat si vyrazit mozek z hlavy plátkem citrónu obaleným kolem masivní zlaté cihly“. Zhruba tak nějak si budete připadat po požití následujícího elixíru, který však podle informací těch, kteří přežili, likviduje nachlazení doslova za jeden den.

Budete potřebovat dvě piva libovolné značky, šperku skořice, 4 hřebíčky, citronovou kůru, 3 žloutky a cukr.

Pivo vlijte do hrnce a zahřejte – nesmí se vařit. Přidejte skořici, hřebíček a citronovou kůru. Vedle vyšlehejte žloutky s cukrem do pěny, do níž pak pomalu nalijte horké kořeněné pivo a za stálého míchání znovu zahřívejte, než se přísady spojí a vytvoří sirupovitou konzistenci. K vyléčení by vám mělo stačit zhruba půl litru. Zbytek uschovejte na příště, nebo věnujte zvědavému kamarádovi.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]