Léčivá směs, která postaví na nohy i mrtvého. Jedna polévková lžíce před spaním a ráno nevíte, co je nemoc

Fotografie: Depositphotos

Nachlazení se obvykle objeví v době, kdy to člověk nejméně potřebuje. Většinou pak hledá způsoby, jak se ho co nejrychleji zbavit. Zde pomůže třeba léčebná kúra s citronem a zázvorem.

Není špatné mít doma po ruce lék, který vám rychle uleví, když se o vás pokouší nějaké nachlazení. Není přitom vůbec těžké si ho připravit. Stačí vám k tomu běžně dostupné ingredience a chvíle času, než si medicínu uvaříte do zásoby. Budete k ní potřebovat hlavně citrony, zázvor a kapku nějaké alkoholu.

Medicína proti nachlazení

Citrony a zázvor dohromady vytvářejí léčivou směs, která pomáhá v boji proti virům, bakteriím a zánětům, říká lékařka Debra Rose Wilson. Je proto dobré je mít po ruce, když v sychravém podzimních a zimním čase přichází vlna nachlazení a respiračních infekcí. Následující recept zmírňuje kašel a také ho léčí. Podporuje obranyschopnost organismu. Funguje jako prevence nemocí a podporuje pocení.

Fotografie: Depositphotos

Jaké výhody přináší citron a zázvor

Citrony obsahují kyselinu askorbovou a citronovou, pektin, bioflavonoidy, vonné silice, provitamín A, vitamín B a také sacharidy. Z minerálů jsou bohaté na vápník, draslík, fosfor, hořčík, železo a zinek. Zázvor má protizánětlivé účinky, léčí rýmu a chřipku, stimuluje krevní oběh a podporuje redukci hmotnosti.

Co budete potřebovat

Na domácí lék proti nachlazení si připravte 500 ml slivovice či 42% vodky, 200 g strouhaného čerstvého zázvoru, 200 g medu a 1 až 2 citrony bez kůry. Zázvor omyjete a nastrouháte a vložíte do nádoby. K zázvoru se přidá na kolečka nakrájený citron, doplní se medem a alkoholem. Nádobu uzavřete a necháte jeden týden v chladu, nejlépe v ledničce.

Fotografie: Depositphotos

Tato směs pomáhá odstranit první příznaky nachlazení. Je proto dobré si ji vzít hned, jak zjistíte, že se o vás nemoc pokouší. Jedna čajová lžička směsi se užívá každý den před spaním. Protože směs obsahuje i alkohol, není vhodná pro děti ani pro těhotné a kojící ženy.

Zdroj: Healthline, Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]