Vaječný klenot oživí pleť a zpomalí proces stárnutí. Každodenní konzumace je klíčem

Fotografie: Judgefloro / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Vejce jsou velmi zdravá potravina, která nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidské tělo. Stačí je zařadit do svého každodenního jídelníčku a změnu poznáte brzy.

Vejce jsou velmi zdravá potravina, která nabízí nespočet užitečných živin a řadu benefitů pro lidské tělo. Jejich zařazení do každodenního jídelníčku vám pomůže například snížit riziko vzniku srdečních onemocnění a udrží vaši pleť mladou a krásnou. Kromě toho je lze připravit na mnoho lahodných způsobů, takže vás rozhodně nepřestanou jen tak bavit, a lze je koupit poměrně levně, říká doktorka Imashi Fernando.

Nižší riziko kardiovaskulárních onemocnění

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení vejce nezvyšují hladinu cholesterolu, ale naopak ji udržují v dobré míře. Kromě toho poté podporují krevní oběh a samotnou činnost srdce, čímž výrazně pomáhají snižovat riziko vzniku nebezpečných problémů, jako je právě srdeční infarkt nebo mozková mrtvice. Díky tomu také skvěle usnadňují proces hubnutí, což je další faktor spojovaný s tímto problémem.

Zpomalíte tak proces stárnutí

Pravidelná konzumace vajec může také zpomalit proces stárnutí a zabránit vzniku rakoviny kůže. Jedná se totiž o potravinu, která obsahuje vysoké množství žlutých organických pigmentů, jež jsou bohaté na karotenoidy – antioxidanty spojováné se zpomalením procesu stárnutí. Kromě toho také hrají důležitou roli při zachycování volných radikálů a udržují je v bezpečí.

Krásnější pleť a vlasy

Vejce jsou bohatá na biotin, vitamín B12 a kompletní bílkoviny. Všechny tyto živiny jsou klíčovými faktory pro zdravé vlasy a zářivou pleť – stejně tak bílkoviny a sirné vazby obsažené ve vaječných žloutcích hrají obzvláště důležitou roli při revitalizaci matných a lámavých vlasů. Jsou také dobrým zdrojem lecitinu, který pomáhá chránit střeva a játrům detoxikovat organismus.

vlasy česání
Fotografie: Freepik

Postaráte se o to, aby vaše oči zůstaly zdravé

Pravidelný příjem vajec každý den je také velmi prospěšný pro váš zrak. Důvodem je především skutečnost, že obsahují vysoké množství vitamínu A, luteinu a zeaxanthinu, jež jsou důležité pro vidění za světla a tmy, ochranu očí před volnými radikály a hrají významnou roli při rozpoznávání barev. Nízká hladina těchto živin navíc zvyšuje riziko poškození očních tkání a onemocnění, jako je degenerace žluté skvrny nebo šedý zákal.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]