Konzumace všem dobře známých potravin může škodit zdraví

Spousta lidí se chová, jako by jejich tělo bylo nezničitelné. Nestarají se o své zdraví a snědí naprosto všechno, co jim přijde pod ruku. Existují však potraviny, které nám škodí. Tělo si s nimi neumí dobře poradit a pokud si myslíte, že vše se dá „spálit“, tak jste na omylu.

Pokud chcete docílit toho, aby jídlo tělu prospívalo a vy jste z příjmu potravy udělali prospěšnou činnost pro vaše zdraví, musíte si osvojit pár základních stravovacích návyků, bez kterých to nepůjde.

Zapřemýšlejte nad svými stravovacími návyky

Je sice pravda, že tělo vydrží hodně, ale rozhodně neustojí vše. A pokud se o něj nebudete zajímat, riziko vzniku problému se bude zvyšovat. Zatímco se způsob života po staletí nezměnil, způsoby stravování zůstaly stejné a předávaly se z generaci na generaci. V momentě, kdy naše civilizace začala využívat moderní technologie, začal se měnit i náš způsob života a stravování.

Čemu je lepší se vyhnout

Potrava jako by ztratila svou původní funkci a my stále víc podléháme faktorům, které nemají co dělat s výživou. Konzumujeme stále více chemicky upravených věcí. Podléháme reklamám. Je potřeba to změnit. Pokud nevíte a nezajímáte se o to, jak se správně stravovat, je nejvyšší čas to změnit. Nejhorší potraviny pro naše tělo jsou:

  • bílá mouka
  • margarín
  • kvasinky (například droždí)

Margarín je syntetický produkt, který naše tělo extrémně zatěžuje. Především náš mozek. Kvasinky jsou cizí živá forma, která může nepříznivě působit na organismus.

Bílá mouka je výrobek, který je absurdní sám o sobě. Věděli jste, že všechny části obilnin, které obsahují živiny, jsou během výroby bílé mouky odstraněny? Nenajdete tak v ní absolutně nic, co by vašemu tělu dodalo něco dobrého. Jde pouze o prázdné kalorie. Bílá mouka zanáší naše játra, zahleňuje tělo a způsobuje zácpu.

Margarín je vyrobený z rostlinných olejů, které prošly chemickým zpracováním. Není na něm nic zdravého ani přírodního. S rostlinnou stravou to nemá už vůbec nic společného. Proces změnil zdravé rostlinné oleje na zvláštní tekutinu nevábné barvy a chuti.

Aby se tento produkt mohl vůbec prodávat, přidávají se do něj všechny možné další chemické přísady. Tzv. hydrogenované neboli trans tuky jsou extrémně jedovaté a mají tendenci se v těle hromadit. Mohou způsobovat stres, impotenci, aterosklerózu, srdeční onemocnění, rakovinu, obezitu a snižují funkci imunity.

Proč jsou kvasinky nebezpečné

V podstatě se jedná o cizorodý život, který bude existovat ve vašem těle. Něco jako houba. Představte si, že ve vašem těle rostou houby. Ačkoliv kvasinky samy zahynou během pečení v troubě, jejich výtrusy ne. Mohou se dostat do krevního oběhu, a tedy i do vašich orgánů. Během aktivního života tyto houby vylučují mykotoxiny, které jsou škodlivé pro vaše tělo a mohou způsobovat nemoci. Dejte si pozor na to, co jíte!

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]