Konzumace šťávy z kysaného zelí nabízí benefity celému tělu. Podporuje i trávení a hubnutí

Fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Pokud zařadíte šťávu z kysaného zelí do jídelníčku, skvěle tím podpoříte své tělo. Pomáhá totiž například s trávením a podporuje imunitu.

Kysané zelí nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidské zdraví, a to obzvláště ve formě šťávy. Ta je bohatým zdrojem probiotik a vitamínů, díky kterým podporuje trávení, posiluje imunitní systém a stejně tak i pomáhá odstranit přebytečné kilogramy. Jakmile ji zařadíte do svého pravidelného jídelníčku, můžete se těšit na tyto a mnoho dalších změn již během několika málo dní. Jak ovšem říká doktorka Jerlyn Jones, nemusí být vhodná pro každého.

Zlepšuje vaše trávení a posiluje imunitní systém

Mezi nejzajímavější zdravotní přínosy šťávy z kysaného zelí patří dle Healthline především její schopnost vyživovat střevní mikroflóru, která hraje nezbytnou roli během trávení. Právě díky tomu chrání střeva před zánětlivými onemocněními a například také usnadňuje tělu vstřebávat živiny a celkově pozitivně ovlivňuje průchod potravy organismem. Její pravidelná konzumace poté rovněž posiluje imunitní systém a chrání tělo před mnoha nemocemi.

Prospěšné bakterie obsažené ve šťávě z kysaného zelí velmi účinně ničí ty škodlivé a stejně tak i toxiny, které mohou postupem času poškozovat různé orgány. Dále vás pak tato potravina ochrání před nepříjemnými nemocemi, jako je nachlazení a kašel, a také infekcemi. K tomu mimo jiné dle lékařky Alissy Palladino přispívá především obsah vitamínu C a železa.

hlávkové zelí
Fotografie: Piqsels

Tohle se stane s vaším tělem, pokud začnete konzumovat více hořčice. Její blahodárné látky chybí 97 % lidí

Snadnější hubnutí a lepší zdraví mozku

Pravidelná konzumace šťávy kysaného zelí vám může pomoci zhubnout a udržet si zdravou váhu. To především proto, že má velmi nízký obsah kalorií, ale za to vysoký obsah vlákniny, jak shrnuje odborná studie z roku 2014. Vláknina snižuji chuť k jídlu a tím také nutkání přijímat přes den více kalorií. Dále pak také umožňuje tělu lépe zpracovat tuk ze stravy a zvyšuje rychlost metabolismu. Z dlouhodobého hlediska je dokonce možné, že vám tato účinná potravina pomůže odstranit stres.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]