Tohle se stane s vaším tělem, pokud začnete konzumovat více hořčice. Její blahodárné látky chybí 97 % lidí

Fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Hořčice není pouze oblíbeným dochucovadlem, má také zdravotní benefity, které by mohly překvapit. Od podpory trávení až po boj proti zánětům a posílení imunity.

Co mají společného vaše oblíbené sendviče, pikantní omáčky a hořčice? Kromě toho, že vám zpříjemňují chutě, mohou také přinášet řadu zdravotních výhod, o kterých možná ani nevíte. Dietoložka Natalie Olsen uvádí, že hořčice není jen dochucovadlo na talíři, ale také malý zázrak. Obsahuje látky, které mohou podporovat trávení, bojovat proti zánětům a posilovat imunitní systém. Pokud jste zvědaví, jaké další tajemství skrývá, objevte zdravotními benefity hořčice a dejte vašim jídlům šťávu nejen chuťovou, ale i zdravotní.

Proti žaludečním křečím

Žaludeční křeče mohou být nepříjemným zážitkem, který nám znepříjemňuje běžné aktivity. V takových případech se osvědčila hořčice jako účinný pomocník. Stačí jen trochu hořčice aplikovat na problematické místo a jemně masírovat. Díky svým protizánětlivým a analgetickým vlastnostem pomůže zmírnit nepříjemné pocity a uvolnit svaly. Po půlhodinovém působení stačí hořčici smýt, a můžete si užít úlevu od nepříjemných křečí.

Regenerátor vlasů

Uspěchaný životní styl, stres a špatné stravovací návyky mohou naše vlasy poškodit. Hořčice v tomto případě může být skvělým pomocníkem. Smícháním hořčice s olivovým olejem vytvoříte přírodní masku, která pomáhá obnovit zdraví vlasů a dodat jim vitalitu. Aplikujte směs na vlasy, nechte působit alespoň půl hodiny, ideálně však přes noc, a ráno si vlasy umyjte jako obvykle. Vaše vlasy vám za to poděkují zdravým vzhledem a leskem, uvádí Katherine Marengo.

vlasy maska muž
Fotografie: Freepik

Péče o pleť

Hořčice není jen pro vnitřní použití, ale také pro vnější péči o pleť. Obsahuje látky, které mohou pomoci udržet pokožku zdravou a dokonce bojovat proti akné. Stačí smíchat trochu hořčice s olivovým olejem a nanést tenkou vrstvu na vyčištěný obličej. Po deseti minutách jemně smyjte a vaše pleť bude vypadat svěže a zářivě.

Tohle se stane s vaším tělem, pokud začnete pravidelně konzumovat blahodárný zázvor

Na bolest v krku

Bolest v krku může být nepříjemným a rušivým problémem, který nás může vyřadit z provozu. Hořčice může být přirozeným prostředkem, jak zmírnit nepříjemné příznaky. Stačí smíchat hořčici s solí, citronovou šťávou, medem a vodou a vzniklý roztok použít k ústnímu výplachu. Procedura může pomoci zmírnit bolest a zároveň pomoci v boji proti zánětu.

bolest krku angína
Fotografie: Freepik

Zeštíhlující účinek

Hořčice může být také užitečným nástrojem při hubnutí. Před každým jídlem snězte asi 20 g hořčice. Tato jednoduchá rutina může zrychlit metabolismus, spalovat kalorie a tuky, čímž vám pomůže dosáhnout vašich cílů při hubnutí. Toto nízkokalorické koření je jednoduchý způsob, jak přidat do jídla špetku železa, vápníku, selenu a fosforu.

Na drobné popáleniny

Nešťastným nehodám, jako jsou drobné popáleniny, se občas nevyhneme. Hořčice však může být rychlým a účinným řešením pro zmírnění bolesti a zánětu. Stačí jemně rozetřít tenkou vrstvu hořčice na postižené místo po prvním opláchnutí studenou vodou. Tento přírodní lék může pomoci urychlit hojení a poskytnout okamžitou úlevu. Na webu ZdravéStravování si přečtěte, co dalšího můžete využít jako první pomoc při popáleninách.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]