Konzumace piva po tréninku nemusí být nutně špatnou volbou

Pokud jste aktivní člověk, který se stará o svou postavu, určitě víte, kolik úsilí vás to stojí. A co takhle pivo po tréninku? Nemusíte ho hned zatracovat, i když víte, že zdravé stravování, cvičení a péče o spánek jdou ruku v ruce. A jistě také tušíte, že první věc po náročném tréninku, kterou byste měli udělat, je doplnit tekutiny. A ideální je samozřejmě dopřát si čistou vodu. Nebo ne? Mohou i jiné nápoje dodat vašemu tělu to, co nezbytně potřebuje?

Namísto vody tekutý chléb

Podle některých trenérů je daleko lepší než voda sklenice pořádně vychlazeného piva. Možná se vám to zdá jako úplný protimluv, ale nemusí to být zas tak přitažené za vlasy. Koneckonců pivo obsahuje mnoho prospěšných látek a někdy bývá i doporučováno lékaři. Na druhou stranu ale pivo obsahuje alkohol, který pro tělo nikdy není zdravý. Jak tedy zjistit, co vašemu tělu skutečně prospěje?

Odpočinek k nezaplacení

Trenéři tvrdí, že pro každého sportovce není až tolik důležité, kolik toho natrénuje, ale spíše způsob, kterým regeneruje. Odpočinek a relax je totiž to, co rozhoduje o tom, jak moc budete ve sportu úspěšný. Bez regenerace to prostě nejde. A právě zde prý přichází na řadu pivo. V malých dávkách totiž dokáže tělo skvěle uvolnit, a přitom mu dodává ztracené živiny a minerály. Pivo by se tedy mohlo hodit pro ty sportovce, kteří dělají vytrvalostní sporty a kteří potřebují vydatně odpočívat. V každém případě ale stále platí, že ani s konzumací piva se to nesmí přehánět. Maximální množství jsou dvě deci, takže na vychlazený a orosený půllitr zase rychle zapomeňte.

Je však nutné pamatovat i na to, že pivo je vysoce kalorické. Hodí se tedy pouze pro ty, kteří váhu vůbec neřeší a mají denně vysoký energetický výdej. V opačném případě byste velmi rychle mohli začít bojovat s nadváhou. Zda tedy pivo zařadíte do svého fitness pitného režimu, je jen na vás. Všeho ale s mírou a s rozmyslem.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]