Pivo není jed, ale lék. Prospívá dlouhověkosti, mozku, a dokonce pomůže hubnout

Pivo je nejoblíbenějším alkoholickým nápoje. Koluje o něm řada mýtů, ale ve skutečnosti je zdravější a prospěšnější, než se říká. Podívejte se, jaký pozitivní vliv může na váš organismus mít. Samozřejmě vždy záleží na množství. Kdo to přehání, tomu způsobí problémy. Při střídmé konzumaci však prospívá.

Dlouhověkost

Chcete se dožít delšího věku? Pomoci vám v tom může právě pivo. Podle studií se až 19 procent milovníků piva dožije delšího věku než ti, kteří se ho nikdy ani nedotkli, nebo ho téměř nepijí.

Hubnutí

Že je pivo nejhorším nápojem, když hubnete. Pokud to s ním přeháníte, tak ano. Menší množství lehčího piva naopak hubnutí prospěje, jelikož dokáže zefektivnit s zlepšit lidské trávení.

Mozek

Hodně piv ho samozřejmě otupí. Pít pivo střídmě však znamená, že svému mozku naopak prospějete. Studie mluví o tom, že jedno pivo denně dokáže zlepšit kognitivní funkce mozku a zpomalit proces jeho stárnutí.

Břicho

Myslíte si, že tento nápoj způsobuje takzvané pivní břicho? Rozhodně tomu tak není. Klidně ho pijte a vaší postavě to neublíží. A jak jsme zmínili výše, při menším množství vám pivo dokonce pomůže hubnout.

Ledviny

Koho trápí ledvinové kameny, mel by pít pivo. Mimo jiné proto, že tak zvýší příjem tekutin, a tak ledviny jednoduše propláchne. Podle výsledků průzkumu je o 41 procent menší pravděpodobnost výskytu ledvinových kamenů.

Kalorie

Ano, pivo je celkem kalorickým nápojem. Když ho však porovnáme třeba s mlékem, nebo s pomerančovým džusem, tak obsahuje velmi podobné množství. Ve srovnání s jinými nápoji není tak proklínanou kalorickou bombou.

Alzheimerova choroba

Velmi těžká choroba, která se už objevuje i u lidí v mladším věku. Kdo si dá čas od času pivo, může jí efektivně předcházet. Hlavně díky látkám obsaženým ve chmelu. Pozor však na míru, jinak si také nemusíte nic pamatovat.

Vitamíny

Co pivo obsahuje? Je to poměrně široká škála vitamínů a minerálů. Opět ho musíme srovnat s různými džusy, kterým sem často vyrovná. Navíc kvalitní pivo je zcela bez chemie. Stačí voda, slad, chmel a kvasnice.

Kosti

Nejenom mléčné výrobky pomohou k lepším kostem. Aby byly kostní tkáň silná a pevná, je třeba pít také pivo. To proto, že i když se to nezdá, tak obsahuje velké množství prospěšného křemíku.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]