Komplexní nutriční typologie

Současný způsob života přináší nejen klady, ale také spoustu záporů. Mimo jiné i nárůst civilizačních chorob a tím i nadváhy. Někdy se současnému životnímu stylu říká i moderní, ale co je moderního na tom, že lidé mají ve větší míře nadváhu? Každopádně na současný styl života doplácí nejen konkrétní lidé civilizačními chorobami, ale doplácí na to i celé zdravotnictví. Problémy s tím spojené si uvědomují už i vlády a snaží se podpořit zdravý životní styl. Bohužel výsledky této snahy jsou více méně zanedbatelné a problém s nadváhou to neřeší. Jsou i země, kde zavedli i větší zdanění nezdravých potravin, ale jestli tato metoda bude slavit úspěch se teprve uvidí.

Kdy začít s dietou

Kdy začít s dietou je nasnadě. Je to ještě před tím, než nám nadváha začne způsobovat problémy v životě a zdravotní komplikace. Lapidárně řečeno čím dříve tím i lépe. Spousta lidí začíná s dietou 1. ledna. Proč ne, datum jako datum, ale bohužel to většině lidí nevydrží ani do 1. února. Začínat s dietou, nebo s čímkoliv jiným, až za pár dnů, za pár týdnů atd je špatné. Pokud jste se rozhodli, že chcete změnit svůj životní styl a stravovací návyky začněte ihned. Nečekejte až bude lepší datum. Takže kdy začít je jasné, ihned. Jak začít?

Jak začít s dietou

Většina lidí, která již zkoušela začínat s dietou vám jistě poradí, ale spíše vám poradí co nedělat. Pokud to s dietou myslíte opravdu vážně, podívejte se po seriozních informacích na internetu, zajděte si za doktorem, nebo za odborným výživovým poradcem. Zajít si za lékařem je správný začátek a to nejen pro toho, kdo má vážné zdravotní problémy. Pokud máte zdravotní problémy jako je cukrovka, alergie na určité potraviny, tak návštěva lékaře by měla předcházet každé návštěvě dietologa. Je lepší jednou případně zbytečně navštívit doktora, než mít potom dlouhodobé komplikace způsobené dietou.

Výživový poradce

Co by měl výživový poradce splňovat? Především si vyberte seriózního výživového poradce. Dejte si trochu práce s hledáním. Podívejte se na internetu, také na recenze na daného poradce. Poptejte se svých známých a přátel, jistě vám někoho doporučí. Vybrat si správného nutričního poradce je totiž velice důležité. Na něm bude záležet, jak bude kvalitní zvolený jídelníček a také jak bude celá dieta úspěšná. Nenechte se ovlivnit pěknými texty u jejich prezentací, ani marnými sliby. Zeptejte se na praxi a na zkušenosti.

Komplexní nutriční typologie

Každý člověk je individualita a proto co vyhovuje jednomu, jinému vyhovovat nemusí. A to i přesto, že se jedná o dva zdravé jedince. Komplexní nutriční typologie proto představuje celistvý systém pro získání optimální váhy, udržení optimální váhy a pro zdraví. Unikátním způsobem kombinuje tisícileté holistické přístupy ke zdraví, které jsou obvyklé v indické a čínské medicíně s novými lékařskými objevy. Dle těchto filozofií je každý člověk individualita a pro každého jsou vhodné jiné potraviny a jiná fyzická aktivita. Lidé se liší nejen barvou kůže, ale i barvou očí, krevní skupinou atd.

Funguje nutriční typologie?

Kvalifikovaný specialista sestaví jídelníček podle vašeho cíle, podle typu osobnosti a také podle momentálního zdravotního stavu. To je základ každé nutriční typologie. Jestli bude tato metoda fungovat i ve vašem konkrétním případě záleží do značné míry také na vás. Pokud se rozhodnete pro dietu a pro návštěvu dietologa, tak by jste v tomto rozhodnutí měli vytrvat. To je základ úspěchu jakékoliv diety. Dobrý výživový specialista vám bude poskytovat v celém procesu konzultace a dodávat potřebnou podporu v dosažení stanovených cílů.

Fotografie publikována se svolením Apolonia Photography/FreeDigitalPhotos.net