Plíseň pod nehty nemá co dělat. Zlikviduje ji obyčejný česnek nebo ocet

Fotografie: Depositphotos

Plíseň pod nehty je nepříjemný problém, který vám může snadno znepříjemnit každodenní život. Naštěstí existují domácí způsoby, jak se jí rychle a účinně zbavit.

Plíseň pod nehty na nohou je velmi nepříjemný problém, který vám dokáže snadno znepříjemnit život a snížit sebevědomí. Pokud se s ním potýkáte i vy, nemusíte používat drahé komerční masti nebo neustále navštěvovat lékaře – skvěle vám postačí vyzkoušet některá domácí léčiva, jež nejenže působí zcela přirozeně, ale také vás vyjdou jen na pár korun, říká doktorka Jenneh Rishe.

Účinný ocet

Ocet je všestranný domácí prostředek, který se osvědčil také při léčbě nepříjemné plísně na nohou. Pokud ho použijete správně, nemusíte se bát žádných kontradikcí, neboť se stále jedná o přírodní složku – jediné, na co byste si měli dávat pozor, je jeho kyselost. Stačí si však připravit směs z octa a teplé vody v poměru 1 : 2 a do roztoku si každý den namáčet postiženou nohu po dobu 20 minut. Výsledky pocítíte již během několika dní od započetí kůry.

Čajovníkový olej

Čajovníkový olej disponuje účinnými antimykotickými a antiseptickými vlastnostmi, díky čemuž se jedná o skvělý přípravek proti plísním – je navíc zcela přírodní, takže se nemusíte bát žádných vedlejších účinků. Abyste se problému zbavili co nejdříve, stačí tekutinu nanášet dvakrát denně pomocí vatového tamponu na postižená místa (nechte ho zaschnout a nesmývejte).

Síla česneku

Česnek je považován za jedno z nejsilnějších přírodních léčiv a s plísní pod nehty vám pomůže především díky svým protiplísňovým a antimikrobiálními vlastnostem. Stačí si ho zakoupit v čerstvé podobě a poté ho přikládat každý den po dobu 30 minut na postižené místo (nejlépe nasekaný nebo rozdrcený). Stejně tak vám dokáže pomoci užívání česnekových kapslí, které můžete získat v lékárně nebo specializovaném obchodě.

Může plíseň na nehtech postihnout kohokoliv? Rozhodně ano. Tato fakta musí znát všichni bez ohledu na věk

stroužky česneku
Fotografie: Pexels

Ústní voda

Ústní voda obsahuje mentol, thymol a eukalyptus, což jsou složky, které disponují antibakteriálními a protiplísňovými účinky. Právě proto je tento výrobek skvělým pomocníkem při léčbě plísňových onemocnění a podobných problémů. Pokud ho chcete aplikovat, stačí tekutinu přelít do vhodné misky a do té následně namáčet postiženou nohu každý den po dobu 30 minut. Výsledky rozpoznáte již během několika dní (v případě, že by se vyskytly jakékoliv kontradikce, raději co nejdříve navštivte svého lékaře).

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]