Kombinace hřebíčku a lněného semínka jako lék na řadu zdravotních neduhů

Cesta k našemu zdraví není v prášcích plných chemie. Často pomohou zcela běžné věci, jako je lněné semínko a hřebíček. Smíchejte je a vyrobíte domácí přírodní lék na celou řadu zdravotních problémů. Přírodní medicína je dlouhodobě založena na využívání běžných věcí, které jsou silnější, než si dokážeme představit.

Lněné semínko jako základ

Na první pohled něco obyčejného, ale na ten druhý něco zcela výjimečného. Takové je lněné semínko. To obsahuje mnoho vlákniny, stejně jako bohatý výčet vitamínů. Z těch dominuje vitamín K, ale i A, B, nebo E. Zapomínat nelze ani na rozsáhlý obsah minerálů, kam řadíme hořčík, vápník, sodík a draslík. To vše dohromady dělá z lněných semínek velmi důležitou potravinu.

Doplňte ho hřebíčkem

Ten používáte při vaření, ale třeba i jako součást různých dekorací. Možná si ani neuvědomujete, že o toto koření má mnoho prospěšných látek. Je zdrojem manganu, je zdrojem omega-3 mastných kyselin, stejně jako nelze zapomínat na antioxidant v podobě vitamínu C. Dále obsahuje i vitamín K, stejně jako hořčík, i zajímavou porci vlákniny.

Jak na to? Připravte jednoduchou kaši

Příprava není nijak složitá. Základem by mělo být 100 gramů lněného semínka, které smícháte s 10 hřebíčky. Ideální je použít lněnou mouku a dále hřebíček, který například v hmoždíři zpracujete na prach. Potom přidejte trochu vody, aby vznikla kašovitá konzistence a svůj domácí lék máte hotový.

Užívejte každý den

Nyní už stačí vědět jenom to, kdy a jak užívat. Vzniklé kaše je vhodné sníst denně dvě klasické polévkové lžíce. Nejlépe jednu ráno na lačno a druhou večer před jídlem. Takto opakujte po dobu tří dní. Následně by měla proběhnout třídenní pauza. Potom opět pokračujte tři dny v konzumaci a opět tři dny pauzy. Tento postup realizujte po dobu jednoho měsíce. To je optimální doba na to, abyste na sobě mohli pozorovat první výsledky.


Řekněte ostatním, co si myslíte