Kokosový olej versus olivový olej – co je dobré pro lidské srdce?

Obrázek: everydayhealth.com

Výhody různých olejů jsou nesporné, každý má vliv na něco jiného, obsahuje jiné účinné látky. Jde o přínosy, které pomáhají zlepšit zdravotní stav srdce, pomáhá snížit hmotnost, léčí nemoci střev, snižuje hladinu cholesterolu, zvyšuje energii a mnoho dalšího. Jak je to s kokosovým olejem a olivovým olejem?

Kokosový olej

Panenský kokosový olej se získává z kokosového mléka procesem, který se jmenuje mokré čištění a je z větší části bez rafinace. Kokosový olej je skvělý pro zdraví, můžete jej použít na vaření, ale také jako esenciální olej pro péči o pokožku. Obsahuje antioxidanty, které mohou pomoci snižovat stres. Je bohatý na antioxidanty, které mají spoustu přínosů pro zdraví srdce. Pomáhají také snížit špatný cholesterol, je účinný při hubnutí, hydratuje pokožku a mnoho dalšího.

Panenský kokosový olej nebo panenský olivový olej?

Mnohé výzkumy ukázaly, že účinky pro zdraví srdce má spíše olivový olej než kokosový olej. Olivový olej je jednou z hlavních složek středomořské stravy a pomáhá bránit srdečním onemocněním. Olivový olej obsahuje víc „dobrých tuků“, mononenasycených a polynenasycených tuků než panenský kokosový olej. Rovněž má méně nasycených tuků než kokosový olej. Nasycený tuk může zvýšit hladinu špatného cholesterolu.

Ovšem pozor, i zde je nutno dbát na správné množství. I zdravé potraviny obsahují kalorie, a když jich budete konzumovat moc, nad rámec, pak to nebude mít ten zdravý efekt. Jíst střídmě, to je ten hlavní bod, který je potřeba dodržovat. Jedna lžíce olivového oleje obsahuje 120 kalorií, jedna lžíce kokosového oleje obsahuje 130 kalorií. Oba oleje jsou pro lidské tělo skvělé a pomáhají, na choroby srdce možná ten olivový olej o chlup víc.