Jak kokosový olej pomáhá pokožce, vytvořte si domácí kosmetiku

Jak všichni víme, kokosový olej je výborná věc, kterou lze využít nejen v kuchyni, ale i v kosmetice. Nyní vám ukážeme, výhody použití kokosového oleje v kosmetice.

Kokosový olej má vysoký obsah vitamínu E, což je jeden z primárních vitamínů, které přispívají k zářivé pokožce. Dále zlepšuje vnější vzhled pokožky, též přispívá k hojení a opravě poškozených buněk.

Výhody kokosové oleje:

1. Zabraňuje zánětu

V jedné studii bylo prokázáno, že kokosový olej má velké protizánětlivé schopnosti spolu s redukcí bolesti, která je spojena se zánětem. Vzhledem k tomu, že akné je často přímo spojeno se zánětem, tak by správné použití oleje mohlo předejít těmto formám zánětu.

2. Ulevuje podrážděné pokožce

Pokud trpíte na abnormálně suchou pleť či máte jiné dermatitické problémy, tak zkuste kokosový olej, který vám pokožku pomůže rozjasnit, zvláčnit a obnovit zjizvenou pokožku.

3. Léčí popáleniny a oděrky

Kokosový olej může zvýšit produkci kolagenu a zlepšit tak stav antioxidantů v těle. Tím se zvyšuje hojivost popálenin na pokožce a podporuje růst vlasů. Navíc jeho antimikrobiální vlastnosti snižují riziko infekce.

4. Zabraňuje infekci

Jak jsme již uvedly, je vhodný pro zanícenou pokožku, ale též má dobrou funkci při růstu škodlivých mikroorganismů, díky svým antimikrobiálním vlastnostem. Pomůže tedy v boji proti bakteriálním a houbovým infekcím na vlasy nebo kůži.

5. Odstranění make-upu

Kokosový olej je jedním z nejúčinnějších přírodních odstraňovačů make-upu a dokonce odstraní i voděodolnou řasenku. Po odlíčení obličej pořádně umyjte vodou, neboť moc velká dávka kokosového oleje by mohla ucpat póry.

6. Hydratační krém

Vzhledem k vysokému obsahu mastných kyselin je kokosový olej báječný pro použití jako hydratační krém. Když použijete správné množství k pokrytí pokožky, tak olej změní vaši pokožku na zářivou a mladistvou. Tento olej je nejlépe používat ihned po koupeli, na mokrou pokožku. Takto se zajistí správné absorbování oleje pro optimální výhody.

Dva recepty na výrobu domácích kosmetických produktů z kokosového oleje

• Kokosové tělové máslo

Ingredience:
– 1 šálek kokosového oleje
– 3 kapky oblíbeného esenciálního oleje
– 1 lžička vitamínu E oleje
Postup:
Všechny složky dejte do jedné mísy a šlehejte na vysoké otáčky po dobu 7 minut nebo dokud kokosový olej nedosáhne „šlehané“ konzistence.
Vše slijte do malé skleněné nádoby nebo jiné uzavíratelné nádoby a užívejte si výrobku.

• Tělový peeling z kokosového oleje

Ingredience:
– ¼ šálku krystalového cukru
– ¼ šálku kokosového oleje

Uvedené složky dobře promíchejte. Takto hotový výrobek můžete použít ve sprše na navlhčené tělo, jako tělový peeling. Pokud máte oblíbený esenciální olej, můžete ho přimíchat – ideálně 10 kapek. Doporučujeme citrusové oleje jako: citrón, pomeranč nebo grapefruit.