Netradiční využití kokosového oleje, které málokdo zná

Kokosová palma je v různých částech světa vysoce oceňována nejen díky samotnému kokosu a kokosové vodě, ale také kvůli množství zdravotních výhod, které se k němu pojí. Kokos je docela všestranný v tom smyslu, že má mnoho použití. Uplatnění najde jak v kuchyni, tak oblasti krásy i při léčení.

Je skvělý pro vlasy

Kokosový olej je běžná složka vyskytující se v různých šamponech, kondicionérech a jiných vlasových výrobcích. Jedním z důvodů, proč je kokosový olej tak oblíbená složka, je to, že jeho nízká molekulární hmotnost umožňuje proniknout hluboko do struktury vlasů, kde je může vyživovat, takže se stanou zdravými a silnými.

Vyživuje pokožku

Dalším faktem o kokosovém oleji je to, že nabízí „anti-aging“ vlastnosti, které mohou skutečně pomoci chránit pleť před předčasnou tvorbou vrásek. Lze jej aplikovat přímo na pokožku nebo smíchat s nosným olejem, který dodá pokožce hodně vlhkosti.

Nahradí mléko ve zmrzlině

Ne každý může jíst zmrzlinu, zejména ti, kteří trpí nesnášenlivostí mléka. Naštěstí přidání panenského kokosového oleje do směsi, kterou hodláte použít k výrobě zmrzliny, může být dobrou náhradou za mléko. Zmrzlina bude chutnat nejen skvěle, ale také skvěle voní a má díky kokosového oleje či másla krémovou texturu.

Před opalováním i po opalování

Kokosový olej je výtečný k přípravě pokožky před opalováním, má schopnost chránit před UV zářením. Nenahradí sice krémy s vysokým ochranným faktorem, ale pokud zrovna nemáte po ruce krém, použijte kokosový olej. Hodí se také k ošetření pokožky po opalování a dokonce i spálené pokožky, protože obsahuje zdravé tuky, které jsou dobré pro pokožku. Naneste na pokožku poškozenou sluncem a během několika dnů uvidíte obrovský rozdíl.

Na masáž

Kokosový olej bezvadně nahradí masážní oleje. Jestliže toužíte i po vůni, přidejte dvě kapky oblíbeného kosmetického esenciálního oleje či smíchejte s bylinkami. Pak už jen stačí najít někoho, kdo vám ochotně masáž provede. Vy si budete užívat masáž a vaše pokožka bohaté výživy.

Jak ještě kokosový olej využít?

  • Bezvadně a šetrně zbavuje pleť nečistot – použijte při odličování

  • Léčí opary a popraskané rty

  • Relaxační koupel – přidejte si polévkovou lžíci přímo do vany a užijte si relax. Po koupání se už nemusíte ničím mazat

Fotografie: Pixabay