Přírodní způsoby pro krásnější a zdravější řasy – zelený čaj, olivový olej a další triky

Řasy lemují oko a přitahují pozornost k obličeji, takže oči vypadají větší a krásnější. Ženy s řídkými řasami si obvykle nechávají aplikovat falešné řasy na zahuštění a prodloužení, ale často tyto metody ještě přispívají k oslabení vlastních řas.

Přinášíme vám tipy, jak přirozeně pěstovat zdravé a krásné řasy a ušetřit si tak spoustu peněz za semipermanentní řasy. Možná nebudou tak husté a dlouhé, ale budou přirozeně krásné a vaše.

S řasenkou opatrně

Řasenka je skvělý pomocník, dokáže řasy zahustit, prodloužit a zvýraznit. Ovšem nic se nemá přehánět. Chcete-li použít řasenku, použijte jen jednu (maximálně dvě) vrstvy řasenky, která zvýrazní vaše řasy. Příliš velký nános řasenky není k řasám šetrný. Řasy se slepují, oslabují a vysušují.

Aloe vera gel

Namísto utrácení tučné částky za různé „zaručené“ přípravky, zkuste řasy před spaním potřít aloe vera gelem. Sice to bude chvíli trvat, ale uvidíte, že za tři až čtyři měsíce vám začnou řasy růst silnější a delší.

Ricinový olej

Ráno a večer si tenkým štětečkem naneste na řasy podél linie horního víčka ricinový olej. Ten podporuje jejich růst. Vtírat ho můžete i do obočí, pokud toužíte po hustém a přirozeném obočí.

Olivový olej

I olivový olej je výživný a dodá vitamíny i minerály. Nemusíte se bát ani kombinace různých olejů. Třeba kapku ricinového, kapku olivového a kapku vitamínu E. Tuto olejovou směs pak štětečkem vetřete do obočí a řas. Výhodou je všestrannost, kdy můžete olej jemně vmasírovat i do očního okolí nebo nehtů.

Kartáčujte

Možná to zní divně, ale ve skutečnosti to pomáhá. Když vám zůstane prázdná nebo vyschlá řasenka, nechte si tento kartáček. Umyjte ho, vysušte a používejte na kartáčování řas. Štěteček můžete používat i na aplikaci aloe vera gelu.

I strava pomůže

Stejně jako vaše vlasy či nehty, vyžadují přísun vitamínů a minerálů i řasy. Vyvarujte se velkého množství kávy, rychlého občerstvení a všeho, co zdraví nijak neprospívá. Jezte dostatek ovoce, zeleniny, ořechů a potravin bohatých na proteiny.

Zelený čaj

Zelený čaj můžete zařadit do svého pitného režimu, ale výtečné je použít i ho i jako růstové sérum na řasy. Díky kofeinu a flavonoidům vás konečný výsledek překvapí. Aplikujte opět pomocí štětečku na horní víčko podél linie řas. Používat můžete ráno i večer.

Růstová séra

Sílu a délku vašich řas můžete výrazně zlepšit i růstovými séry na řasy a obočí. Vybírat můžete podle kosmetické značky, ale i podle ceny. Kvalitní a šetrná séra se dají sehnat již od několika stovek a vydrží vám i několik měsíců.

Obrázky: laradevganmd.com, makeupsessed.com, longislandeyedoctor.com