Kokosový olej je velmi diskutovaná potravina, která však má i pozitivní vliv na organismus

Kokosový olej má řadu benefitů. Pokud chcete vědět, které patří mezi ty nejdůležitější, řekneme vám to. Jde také o důvody, proč byste se o něho měli nejenom zajímat, ale proč byste ho měli také využívat. Toto je výčet hlavních pozitiv.

Obsahuje zdravé tuky

Jsou špatné a také dobré tuky. Ty druhé tělo potřebuje více než dost. A právě kokosový olej je jejich dobrým zdrojem. Tyto tuky mohou podnítit třeba spalování těch špatných, nebo mají vliv i na snižování nebezpečného cholesterolu.

Prospívá srdci

Kokosový olej je skvělou volbou, pokud je vaším cílem prospět svému srdci. Pokud ho budete používat pravidelně, prospějete tím svému srdci a snížíte riziko výskytu srdečních chorob. Dokládá to řada studií.

Urychlí spalování tuků

Ano, je sám o sobě tukem, ale tím dobrým, který se může podepsat na tom, že urychlí spalování těch špatných. Proto je dobrou volbou. Zároveň je však i dost kalorický a tak ho používejte jako náhradu tuku klasicky používaného.

Ničí bakterie

Pokud chcete být zdraví, je vhodné jíst kokosový olej pravidelně. Pro své složení totiž dokáže velmi efektivně likvidovat celou řadu bakterií a dalších organismů, které mohou mít na svědomí celou řadu nemocí.

Snižuje pocity hladu

Kokosový olej se hodí i při dietách, jelikož když je ve vašem těle, tak dokáže navozovat pocity sytosti. Vaše tělo netrpí hladem, díky čemuž toho sníte podstatně méně. A tím do těla nedostáváte kalorie, které je třeba při dietě omezit.

Zvyšuje dobrý cholesterol

Zatímco ten špatný pomáhá kokosový olej snižovat, tak ten dobrý naopak pomáhá celkem výrazným způsobem zvyšovat. To se pochopitelně podepisuje na celkově lepším fungování našeho organismu.

Chrání kůži

A nejenom tu. Stejně tak má velký podíl také na ochraně našich zubů, stejně jako na ochraně našich vlasů. Používat se může jako součástí jídel, stejně jako se dá používat také vnějším způsobem.

Léčí Alzheimerovu chorobu

Nedokáže ji samozřejmě zcela a efektivně vyléčit, ale kdo jí trpí, ten může pozorovat výrazné zlepšení. K tomu dochází především proto, že kokosový olej umí stimulovat činnost lidského mozku.

Pomáhá při hubnutí problémových partií

Konkrétně je to oblast břicha, kde se může kokosový olej jevit jako dobrý pomocník. V kombinaci se správnou stravou a také v kombinaci s cvičením břicha mohou jít tuky v této oblasti rychle dolů.

Fotografie: Pixabay