Jedlá soda nalezne využití i mimo kuchyni. Jedná se o hotový zázrak, který prospívá zdraví i kráse

Fotografie: Getty Images

Jedlá soda je dokonalý a cenově dostupný dar přírody. Soda toho umí opravdu hodně. Vyčistí zažloutlé zuby, spáry v koupelně, vodní kámen v konvici, neutralizuje pachy a mnoho jiných výhod. Věděli jste, že soda má určité výhody pro lidské zdraví? Zjistěte, k čemu tento bílý zázrak využít.

Pálení žáhy

Možná váš často pálí žáha a místo antacidu využijete spíše jedlou sodu. Pokud ne, vyzkoušejte, má mnohem lepší a okamžitý účinek. Jedlá soda, tedy hydrogenuhličitan sodný zmírňuje vznik žaludečních kyselin a zároveň jej neutralizuje.

Fotografie: Freepik

Musíme upozornit, že užívat jedlou sodu byste měli s rozumem. Pokud sníte více sody, než byste mohli, můžete si způsobit acidobazickou nerovnováhu. k tomuto riziku jsou náchylné především těhotné ženy, děti a ti, kteří pravidelně užívají antacida.

Svědění po bodnutí hmyzem

Už vás někdy kousnul komár nebo píchla vosa? Je to nepříjemné. A ještě víc je nepříjemné svědění, které přichází pomalu okamžitě po píchnutí či kousnutí. Tomuto nepříjemnému pocitu můžete zabránit společně s jedlou sodou. Bude stačit, když smícháte jedlou sodu s krémem a vytvoříte pastu, kterou natřete na postižené místo. ucítíte okamžitou úlevu.

Hubí bakterie v ústech

Každý z nás má kolonii bakterií v ústech. Někdo ale může být nemocný nebo má v ústech například bakterii Streptococcus mutans, která způsobuje kazivost zubů. Pokud si dopřeje vyšší dávky jedlé sody, je možné tyto bakterie vyhubit. Postup bude jednoduchý. Smíchejte jednu lžíci mořské soli, s šesti lžícemi jedlé sody.

Kombinaci dvou surovin dejte do mixéru a mixujte. Použít můžete smoothie mixér nebo ponorný mixér. Jakmile získáte jemný prášek, očistěte vaše dásně touto směsí pomocí navlhčeného prstu. Opakujte až třikrát denně.

Zbaví vás akné

Jestliže máte potíže s akné, soda může být vhodným prostředkem pro správné čištění pleti. Její velké plus je, že dokáže vyrovnávat hladinu pH i na pokožce. Navíc její protiplísňové, antimikrobiální a antibakteriální vlastnosti chrání pokožku před tvorbou akné.

Fotografie: Pixabay

Vytvořte pastu, a to tak, že smícháte ⅛ šálku vody, ½ šálku sody a vytvoříte pastu. Tu poté nanesete krouživými pohyby na pleť – nedřete. Důkladně pleť pomocí pasty masírujte přibližně pět minut. Po této době pastu umyjte běžným způsobem. Jedlá soda vysušuje pokožku, proto bude vhodné po použití pleť řádně promazat. Volte přírodnější krémy.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]