Cukrovka vás během pandemie nemusí děsit. Stačí dodržovat dva jednoduché návyky

Fotografie: Shutterstock

Cukrovka patří během pandemie nemoci COVID-19 k rizikovým faktorům. Tato chronická nemoc může být značnou komplikací v případě, že dojde k nákaze, a proto by se nemocní měli oprávněně obávat a snažit se uchránit nákazy.

Pokud cukrovkou trpíte, zkuste se naučit tyto dva návyky, které výrazně zvýší váš životní komfort a pomohou vám přejít i tuto pandemii bez následků.

Cukrovka je onemocnění, při kterém samotné léky nestačí k tomu, aby zabránily jeho dalšímu rozvoji. Je nutné nespoléhat se jen na léčbu, ale skutečně se zaměřit na celý životní styl.

Fotografie: Pixabay

Především je nutné zaměřit svou pozornost jak na svou fyzickou, tak i psychickou aktivitu. Vyžaduje to obrovské úsilí a motivaci a není lehké dodržovat všechna doporučení. Pokud však zvládnete dodržovat alespoň tato dvě, můžete si být jisti, že se vaše kvalita života výrazně zvýší.

Vydatná snídaně vždy ve stejnou dobu

Pokud snídáte jeden den v 7 hodin ráno a druhý den třeba v poledne, není to pro tělo nemocné cukrovkou zrovna nejlepší. Ve výsledku si cukrovku můžete takto zhoršovat. Proto se naučte dopřát si první jídlo dne vždy ve stejnou dobu.

Nemusí to být hned po probuzení, ale důležité je, abyste z režimu nevypadli ani o víkendu. Druhým pravidlem ohledně snídaně je, že musí obsahovat vysoké procento bílkovin a také kalorií.

Vysokoenergetická snídaně dokáže snížit hladinu glukózy během dne až o 20 procent. Kromě lepšího stavu hladiny cukru ve vašem těle vám pravidelná snídaně pomůže také s udržováním váhy.

Po každém jídle 10 minut pohybu

Druhým jednoduchým návykem je fyzická aktivita. Není třeba plánovat si nějaký sport – úplně postačí deset minut svižné chůze, vyběhnout schody nebo si klidně udělat nějakou krátkou posilovací sestavu.

Fotografie: Pixabay

I malý pohyb snižuje hladinu cukru v krvi a zpomaluje rozvoj onemocnění. Pokud se budete po každém jídlem alespoň pár minut hýbat, může se vám podařit snížit hladinu cukru v krvi až o 30 procent.

Cukrovka během pandemie

Pacienti s touto nemocí by se měli pečlivě chránit. Samozřejmostí je pravidelné mytí rukou, ale také nošení respirátoru nebo práce z domu. Pokud je to jen trochu možné, požádejte svého zaměstnavatele, abys vám umožnil být na home office s ohledem na váš zdravotní stav. Vyhněte se také dalším sociálním kontaktům a využívejte služeb online propojení s rodinou a přáteli.