Zdravotním benefitům masáže chodidel jsem nevěřila, dokud jsem ji nevyzkoušela

Fotografie: Depositphotos

Masáž nohou je úžasný způsob, jak se uvolnit a dopřát si pro sebe chvíli péče. Pokud ji budete dělat každý den, čeká vás mnoho zdravotních benefitů.   

Masáž nohou je jedinečná metoda, jak můžete zcela přirozeně povzbudit své tělo a zbavit se nepříjemných problémů, jako je chronická bolest nohou, psychická nerovnováha a také nespavost. Stačí ji provádět každý večer a již během několika dnů poznáte výrazný rozdíl. Jak také uvádí lékařka Debra Rose Wilson, jedná se o metodu bez jakéhokoli rizika vedlejších účinků, takže ji může provádět naprosto každý bez ohledu na věk či zdravotní stav.

Lepší krevní průtok a další přínosy

Jakmile začnete provádět každodenní masáž chodidel, získáte pevné zdraví a podpoříte své držení těla. Tato metoda skutečně prospívá lidskému zdraví, a to v mnoha směrech. Zásadní vliv má však na krevní průtok, díky čemuž zmírňuje případnou bolest nohou a výrazně snižuje riziko vzniku krevních sraženin. Podle studie z roku 2014 může reflexní terapie nohou zmírňovat pocity úzkosti a uvolňovat psychické napětí. Mezi další zdravotní přínosy pravidelné masáže chodidel patří:

  • Léčba bolesti nohou a chodidel, ke které dochází po delší chůzi.
  • Snížení otoků chodidel a otlačenin způsobených nevhodnou obuví.
  • Zmírnění křečí po celém těla a vyšší obranyschopnost vůči nepříjemným onemocněním, jako je chřipka či nachlazení.
  • Podpora svalů, které udržují nohy stabilní a řídí rovnováhu těla.
  • Lepší spánek a snadnější usínání.

O těchto účincích lázně nohou netuší většina lidí. Tohle se stane s vaším tělem už po první aplikaci

Pokud chcete získat výše uvedené benefity, je třeba provádět masáž nohou naprosto každý večer. Jak také doporučuje server Healthline, pokuste se to ze začátku dělat takovým způsobem, aby vám to bylo maximálně příjemné. Nemusíte nutně zkoušet odborné masážní techniky, stačí chodidla různě protahovat a mačkat na ně ze spodní části. Poté můžete vyzkoušet odbornější techniky, jako například na níže uvedeném videu.

Podpoříte i svůj trávicí systém

V další studii během sledovacího období vědci zaznamenali také po každodenních masážích chodidel zlepšení trávicích funkcí. Našli se dokonce i tací, kteří dříve trpěli častou plynatostí a nadýmáním, ovšem po vyzkoušení této metody se s problémy již nesetkávali. Odborníci však tvrdí, že je zapotřebí provést další studie, které by tuto skutečnost mohly potvrdit. Podobně vám s těmito problémy může pomoci například i správné jógové cvičení nebo jablečný ocet, jak jsme již na webu ZdravéStravování uváděli.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]