Jak mrazit polévku, aby chutnala jako v den vaření?

Obrázek:pixabay.com

Nechcete-li plýtvat potravinami a máte jídlo navíc, pak je mrazák váš nejlepší přítel. Jednoduše zmrazíte a následně použijete, až budete potřebovat. Pokud však vaříte s tím, že budete mrazit, udělejte pár věcí jinak. Přinášíme pár užitečných rad a tipů, díky kterým se ujistíte, že polévka, kterou zamrazíte chutná stejně, jako v den, kdy byla uvařena. Jak na to?

Zchlaďte polévku

Chcete-li zchladit horkou polévku, pak hrnec umístěte do ledové vodní lázně a promíchávejte. Rovněž je dobré polévku rozdělit na menší porce, což urychlí celý proces chlazení.

Zmrazte jen části

Při mrazení si dejte pozor, kolik toho mrazíte. Větší dávka jídla v mrazáku není moc dobrá, raději mrazte jídlo po jednotlivých porcích. Lépe je tak uschováte a budete mít vždycky optimální množství, pokud chcete jednu porci. Nejlepší pro mrazení jsou sáčky do mrazáku, popřípadě čtyři dílky z formičky na led.

Oddělte nudle či těstoviny

Pokud vaříte polévku s nudlemi, těstovinou či něčím jiným, pak dbejte na mrazení zvlášť. Jakmile nudle zmrznou v polévce, pohlcují tekutinu, což dobré není. Před podáváním opět smícháte.

Zelenina al dente

Při vaření zeleninové polévky nebo polévky, kde je zelenina, jí vařte spíš do křupava. Polévka vám bude víc chutnat a navíc také zelenina zůstane dobře zmražená, když jí budete opět ohřívat.

Štítkujte

Vytáhnete z mrazáku neidentifikovatelný kousek, ale vůbec nevíte, o co jde? Minimalizujte tento problém už při mražení, sáhněte po štítku a napište název jídla a také datum, kdy jste jídlo uvařili.