Pádné důvody, proč je dobré začít den konzumací namočených mandlí. Poznejte velké přínosy pro zdraví

Fotografie: Pixabay

Lidské tělo potřebuje mnoho bílkovin a živin, aby zůstalo v kondici. Jídlo je samozřejmě podstatnou součástí života. Je důležité mít jasno v tom, které potraviny prospívají našemu tělu.

To, co jíme, bezesporu ovlivňuje naše zdraví. Je tedy velmi důležité vědět, které potraviny tělu ubližují a naopak, které je vhodné jíst ve velkém množství, protože jsou zdraví prospěšné. Například mandle nejsou jen voňavé a chutné, ale navíc pomáhají našemu tělu zůstat zdravé. Není divu, že se mandle nepoužívají jen v kuchyni, ale také v kosmetice. Využít je můžete i v přírodní medicíně. Více k tématu prozradila výživová specialistka Kelli McGrane.

Mandle je vhodné snídat

Mandle obsahují mnoho prospěšných látek pro naše tělo. Jedna z nich působí přímo na žaludek a zlepšuje trávení. Tím pochopitelně napomáhá také hubnutí. Trik je zcela jednoduchý. Stačí večer namočit pár kusů mandlí do sklenice vody. Následující den ráno je vyndejte z vody a jednu po druhé snězte před samotnou snídaní. Stačit bude určitě maximálně pět kousků. Jejich konzumace vám přinese samé výhody. Mimo jiné tyto plody obsahují vitamín E. Ten pomáhá snižovat krevní tlak.

Fotografie: Freepik

Kromě toho působí pozitivně také na oběhový systém a předchází kardiovaskulárním chorobám. Mandle navíc předcházejí také osteoporóze. Je to tím, že obsahují hodně vápníku. To je živina, která posiluje nehty a kosti, a tím pádem předchází různým kostním problémům, jako je artritida, která je obvykle spojená s pokročilým věkem. Dále mandle chrání také naše srdce. Díky obsahu draslíku a vitamínů jsou mandle ideální pro prevenci srdečních potíží. Jejich konzumace v ranních hodinách může zabránit infarktu.

Obsahují také draslík a vitamíny

Draslík a vitamíny působí blahodárně na naše srdce, jak již bylo řečeno. Vysoká hladina vlákniny a bílkovin je prospěšná pro hladinu cholesterolu. Mandle dále obsahují také riboflavin a L-karnitin. To pomáhá našemu mozkovému systému. Tyto látky totiž zabraňují vzniku kognitivních onemocnění, jako je Alzheimerova choroba nebo stařecká demence. Mandle navíc zlepšují vaši náladu a dodávají vám energii. Konzumace nasáklých mandlí k snídani dodá tělu energii pro každodenní činnosti.

Fotografie: Pixabay

Mandle eliminují žaludeční problémy. Je to tím, že obsahují velké množství antioxidantů, které likvidují bakterie a toxiny. Pomáhají také předcházet pálení žáhy a bolestem žaludku. Můžete je jíst také jako prevenci proti rakovině tlustého střeva, případně i při její léčbě. Zabráníte tím stimulaci a tvorbě buněk této rakoviny. V neposlední řadě jejich konzumací zabráníte také zadržování tekutin. Antioxidanty v těchto plodech totiž stimulují močový systém a dokážou uvolňovat toxiny v moči.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]