Jednodušší domácí metoda na odstranění strií tu ještě nebyla. Tento zázračný trik zvládne každý

Fotografie: Depositphotos

Strie jsou velmi rozšířený problém. Vznikají většinou v těhotenství, v pubertě nebo při výrazných výkyvech váhy. Díky těmto domácím prostředkům však s nimi můžete zatočit.

Web Healthline uvádí, že strie jsou bílé až červené čáry, které se nejčastěji vyskytují na břichu, bocích, stehnech, ale i jiných částech těla. Kromě toho, že vám mohou připadat nevzhledné, často je s nimi spojený i pocit nepříjemného svědění. Podívejte se na tyto přírodní prostředky, které vám přinesou úlevu a podpoří vaši pokožku v regeneraci. Pravidelnou péčí můžete dosáhnout úplného vymizení těchto jizviček, které trápí především ženy v těhotenství.

Hydratace je důležitá

Aloe vera je známá svými zklidňujícími vlastnostmi. Gel z aloe vera pomáhá hydratovat a léčit pokožku, jak dokládají i studie. Naneste větší množství gelu na postiženou oblast a jemně vmasírujte. Nechte působit 15–20 minut a poté opláchněte vlažnou vodou. Silné hydratační schopnosti má i kokosový olej. Je také bohatý na mastné kyseliny, antioxidanty a zlepšuje elasticitu pokožky, zmiňuje doktorka Cynthia Cobb. Denně tak masírujte pokožku panenským kokosovým olejem. Provádějte krouživé pohyby, abyste podpořili krevní oběh a tvorbu kolagenu.

Bambucké máslo je rovněž přírodní zvlhčovač, který napomáhá zlepšit elasticitu pokožky a snížit výskyt strií. Naneste surové, nerafinované bambucké máslo na postižená místa a vmasírujte do úplného vstřebání. Pro dosažení nejlepších výsledků opakujte tento proces denně. Web BudeteZdorovy rovněž doporučuje použít kousek syrové brambory. Tou masírujte strie po dobu 5–10 minut, poté opláchněte vodou.

Protivnému tření stehen je dobré předcházet. Nabízí se sáhnout po vazelíně nebo dětském pudru

Vyrobte si domácí peeling

Také pravidelné odstraňování odumřelých buněk podpoří růst nové a zdravější pokožky. Můžete si vyrobit domácí peeling z přísad, jako je cukr, kávová sedlina nebo ovesné vločky, které smícháte s olivovým nebo mandlovým olej. Krouživými pohyby jemně vmasírujte peeling na vlhkou pokožku a poté opláchněte teplou vodou.

citronová šťáva
Fotografie: Freepik

Citronová šťáva zase pomáhá strie zesvětlit. Naneste čerstvě vymačkanou citronovou šťávu na postižená místa a nechte působit asi 10 minut, poté opláchněte. Buďte opatrní, pokud máte citlivou pokožku, protože citronová šťáva může způsobit podráždění. Na SvětěKreativity jsme rovněž psali, že prevence je velmi důležitá. Podívejte se, jak vzniku strií předcházet.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]