Celulitida jako hrozba pro krásu žen. Efektivní způsob boje přináší výsledky již během prvních týdnů

Fotografie: Depositphotos

Nepříjemné příznaky celulitidy trápí téměř každou ženu. S pomocí těchto šesti způsobů je však můžete omezit, a to během několika týdnů.

Celulitida je nepříjemná kosmetická závada, která postihuje drtivou většinu žen. Její vznik však bývá ve většině případů způsoben zanedbáním zdravého životního stylu a svého těla, tudíž je pouze na vás, zda jí dáte šanci propuknout, či nikoliv. Naštěstí však i v případě, že se na vašem těle již objevila, existují účinné způsoby, které vám pomohou její příznaky přirozeně zmírnit. Nebude to sice hned, ale pokud budete trpěliví, výsledky se dostaví během několika týdnů, říká lékařka Catherine Hannan.

Co je to celulitida?

Celulitida není nic jiného než tuk usazený pod kůží, který tlačí na vaši pokožku, a vytváří tak typicky nerovný vzhled. Pro mnoho lidí může být tato kosmetický závada poměrně závažná, protože může snižovat jejich sebevědomí, a ovlivňovat tak jejich každodenní život. Nejedná se však o celoživotní trest – existuje totiž mnoho triků, jež dokážou účinně a přirozeně minimalizovat její příznaky. Níže se proto můžete seznámit s těmi nejosvědčenějšími z nich.

Vyvážená výživa

Pokud se snažíte bojovat s celulitidou, měli byste se zaměřit především na nízkotučnou a nízkokalorickou stravu. Je proto nutné zařadit do svého jídelníčku zdravé potraviny, které posilují lidské tělo a podporují jeho zdraví. Vyhýbat byste se měli především zpracovaným potravinám plným nezdravých tuků, jež naopak přispívají k jejímu rozvoji. Ty můžete nahradit například jogurty, mlékem, sýry, čerstvou zeleninou (jako je špenát, mrkev a okurka), vepřovým či drůbežím masem, rybami, celozrnným pečivem, luštěninami, rýží a čerstvým nebo sušeným ovocem.

Fotografie: Pixabay

Zlepšení krevního oběhu

Mezi hlavní příčiny vzniku nevzhledné celulitidy se řadí zejména špatný krevní oběh. Když se totiž sníží průtok krve, kůže začíná postrádat dostatek důležitých živin, což postupem času vede k rozpadu tkáně na stehnech, hýždích a dalších problémových partiích a k následnému vzniku tuků pod kůží v těchto místech. Proto je důležité pro prevenci tohoto problému učinit některé kroky, jimiž svůj krevní oběh podpoříte – to jsou zejména masáže, studené a teplé sprchy, kartáčování těla a cvičení.

Kartáčování těla

Pravidelné kartáčování těla napomáhá stimulovat krevní oběh a zajistit správný přísun živin do pokožky. Stačí jednoduše použít na suchou nebo vlhkou pokožku kartáč s pevnými štětinami nebo dřevěný kartáč a provádět jemné cílené tahy směrem k srdci. Dbejte však na to, abyste se vyhnuli místům, která jsou poraněná nebo příliš citlivá.

Masáže

Masáž postižené oblasti rovněž podporuje krevní oběh potřebný k reaktivaci a zlepšení stavu pokožky, tudíž vám skvěle pomůže zmírnit příznaky nevzhledné celulitidy. Kromě toho jde o velmi účinný způsob, jak uvolnit své tělo a mysl, což vám pomůže odbourat veškerý stres a napětí.

Studené a teplé sprchy

Teplotní kontrast podporuje krevní oběh a tonizuje pokožku. Horká voda rozšiřuje cévy, uvolňuje svaly a usnadňuje průtok krve, přičemž studená voda naopak způsobuje větší průtok krve do vnitřních orgánů.

Pravidelné cvičení

Cvičení je velmi prospěšné pro vaši celkovou pohodu, a navíc účinně bojuje proti příznakům nevzhledné celulitidy. Dochází při něm totiž ke zpevnění svalů a odbourávání tuků, které jsou hlavní příčinou narušení vzhledu kůže.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]