7 špatných návyků, které ničí vaše zdraví

obrázek:frontlinemanagementexperts.wordpress.com

Celý den sedíte

Pokud dlouho sedíte, vaše svaly tím pádem spálí méně tuku a krevní oběh se zpomalí. To je nejsnadnější cesta pro mastné kyseliny, které chtějí ucpat vaše srdce. Ti z nás, kteří mají sedavé zaměstnání mají dvakrát větší pravděpodobnost srdečního selhání.

Jste ve stresu

Dlouhodobý stres rozhodně vašemu zdraví nepřispěje. Ovlivněte míru stresu tím, že začnete pravidelně cvičit. Prospějete tak svému srdci stejně jako když se prostě budete smát, věnovat čas sami sobě a zhluboka dýchat.

Nezapomínejte na zubní nitě

Ačkoli jsou notně podceňované, zubní nitě jsou velice důležité. Zubní kartáček sice může o
istit zuby zepředu i zezadu, ale částečky jídla, které nám zůstávají mezi zuby, jen tak neodstraní. V ústech se vám začnou tvořit bakterie, které postupně ničí zubní sklovinu.

Pijete příliš mnoho alkoholu

Jeden pohárek vína či malé pivo denně mohou být pro tělo přínosem. Pokud ale vypijete více, velice rychle se může alkohol proměnit v jed. V takovém případě hrozí riziko vysokého krevního tlaku, obezity, nemoci jater, a dokonce i mrtvice.

Zanedbáváte spánek

Pokud se vám nedostane dostatečného spánku, vaše srdce pracuje na plné obrátky a váš kardiovaskulární systém nedostane takového odpočinku, který potřebuje. Navíc chronická spánková deprivace zvyšuje hladinu stresového hormonu.

Máte neustálé obavy

Pokud se stále něčeho obáváte, mají tyto obavy na vaše tělo stejný účinek jako chronický stres. Tato situace způsobuje uvolňování hormonů, které ničí vaši celkovou pohodu, zvyšují krevní tlak a také riziko srdečních chorob. Od toho vám může pomoci meditace, zhluboka dýchat či jiné techniky ovládání stresu.

Straníte se společnosti

Samozřejmě je někdy chvíle o samotě potřeba, nicméně pokud se společnosti straníte neustále, může to nepříznivě ovlivnit vaše zdraví. Pokud nebudete mít sociální vazbu ať už na rodinu či přátele, hrozí vám srdeční onemocnění, které může mít až destruktivní účinky.