Jednoduché domácí prostředky pro posílení zdraví vlasů a zastavení jejich vypadávání

Fotografie: Freepik

Krásné vlasy jsou otázku každodenní péče. Při správném postupu je možné snížit vypadávání a lámání vlasů pro zachování bohaté kštice s krásnými a lesklými vlasy bez problémů.

Vypadávání vlasů je častý problém, který se však během určitého období může znásobit, takže si začnete všímat skutečně velkého množství vlasů, které vyčesáváte nebo ráno zůstávají na polštáři. V takové chvíli je vhodné zahájit některá opatření s cílem posílení vlasů a celé jejich struktury proti vypadávání a lámání, které taky vede k nežádoucímu poškození. Za těmito účely si můžete koupit mnoho drahých kosmetických přípravků, ale většinou příliš dobře nefungují. Lepší strategií tak bývá doplnění vitamínů a změna životního stylu podle následujících jednoduchých, ale přesto velmi fungujících rad uvedených v tomto článku.

Mějte pod kontrolou stravu

Velmi záleží na tom, co každý den jíte, protože vyvážená strava je zdrojem důležitých látek pro růst vlasů a jejich zdraví. Bílkoviny jsou důležité pro posílení vlasů a podporu růstu. Dále je vhodné doplňovat omega 3 mastné kyseliny, které najdete například v semenech, ořeších, vejcích a rybách. Kromě toho může být vhodné doplnění například vitamínu B5, který se nachází například v řeckém jogurtu, ze kterého navíc dostanete i štědrou porci bílkovin.

Fotografie: Freepik

Užívejte kvalitní doplňky stravy pro posílení vlasů

Dalším způsobem, jak pomoci vlasům proti vypadávání, lámání a dalším problémům, jsou kvalitní doplňky stravy. Ty jsou sestaveny přímo s ohledem na potřeby vlasů pro udržení optimální kondice. Speciální přípravky často obsahují zinek či biotin. Konkrétní koktejl potřebných látek je možné konzultovat s odborníky, kteří mohou rovnou doporučit i skutečně funkční doplněk stravy, po kterém budete vidět jasné výsledky.

Snižte množství používané chemie

Pro vlasy není prospěšné ani velké množství chemie. Snažte se tak co nejvíce snížit množství různých přípravků, jako jsou šampony, kondicionéry a další podobné produkty, protože mohou ve výsledku hlavně zatěžovat vlasy. Vyberte si raději menší množství skutečně kvalitních produktů s přírodním a šetrným složením.

Fotografie: Freepik

Zkuste masáž pokožky hlavy

Pro lepší prokrvení pokožky hlavy je potřeba pravidelně provádět citlivou masáž. Ta poslouží pro stimulaci vlasových kořínků, což podpoří mimo jiné růst nových vlasů. Zároveň se tak zbavíte stresu a užijete si příjemnou chvilku pro sebe.

Dávejte pozor na ničení teplem

Pro vlasy není vhodné ani časté fénování nebo používá žehličky či kulmy. Dochází totiž k jejich poškozování teplem, což má za přímý následek lámání a následné vypadávání. Pokud si chcete pomoci ke krásným vlasům, zkuste raději přirozené usychání a tepelné procedury používejte opravdu výjimečně ve chvílích, kdy je to nezbytně nutné.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]