Jednoduché domácí cviky na posílení břišních svalů a rychlé spalování přebytečných tuků

Fotografie: Freepik

Užitečné tipy na cviky, díky kterým se zbavíte nepříjemných tukových polštářů. Navíc se všechny tyto cviky provádějí v sedě, což vám usnadní práci, ale zapotíte se u nich i tak. Využít můžete také stůl nebo zeď, podle toho, jak se vám to bude hodit.

To, že jsou zavřené posilovny, už nemusí být výmluva. Snadno si můžete zacvičit v pohodlí domova, a tím se udržet v kondici, i když jsou dnes všechna fitness centra zavřená. Navíc tyto cviky netrvají vůbec dlouho, můžete si sami určit počet sérií, které odcvičíte. Stačí se jen správně naladit, obléct si sportovní oblečení a hurá do toho. Jen cvičení ale nepomůže, k tomu, abyste se zbavili tuku, musíte také změnit své stravovací návyky a zahrnout spoustu zeleniny, méně špatných tuků a sacharidů a jíst vyvážený poměr vlákniny i bílkovin.

Cviky jsou jednoduché a zvládne je každý

Jako první si ukážeme zvedání pánve a nohou. Posaďte se na židli, nohy dejte volně dolů a ruce opřete o opěradla. Zapřete se a vytáhněte nohy zároveň s pánví nahoru. Všechny zátěž by měly držet ruce. Nezapomeňte správné dýchat a mít pevný střed – bez toho by pro vás cviky mohly být bolestivé.

U druhého cviku si lehněte na záda, nohy pozvedněte a dejte je do pravého úhlu. Vrchní polovinu těla nadzvedněte – držte rovná záda!, ruce spojte před sebou a otáčejte se ze strany na stranu. I tady je důležité držet pevný střed těla. U dalšího cviku je výchozí poloha stejná jako při prvním cvičení. Tentokrát ale pouze přitahujte kolena k hrudi, pánev je ve stejné poloze a ruce jsou uvolněné.

Houpačka se jmenuje další cvik. Lehněte si na záda, nohy pokrčte a ruce spojte nad vnitřními koleny. Pohupujte se nahoru a dolů, mějte rovná záda a snažte se cvik dělat ne tahem, ale silou. Jedině tak správně posilujete.

K dalším cvikům potřebujete židli

Pohodlně se usaďte na křeslo nebo židli, narovnejte záda a ruce opřete o opěradla. Přitahujte nohy k hrudi střídavě doleva a doprava. Pořád držte rovná záda a pevný střed těla. Ze stejné polohy můžete posílit vnitřní stranu stehen. Střídavě nohy přitahujte k sobě, pomoci si můžete oběma rukama.

U posledního cviku bude židle sloužit jako pomůcka, abyste cvik provedli správně. Jsou to dřepy. U těch je nutné se dostat do takové polohy, abyste měli zadek s koleny v pravém úhlu. Není tedy správné dělat dřepy až dolů na zem! Toho je potřeba si pohlídat, abyste cvik správně odcvičili a nebolelo vás něco, co nemá. Ruce mějte natažené dopředu, nohy mírně pokrčené.

Existuje mnoho dalších cvičení, díky kterým procvičíte celé tělo a dostanete se do formy. Sami si vyberte, jaký druh cvičení vám nejvíce vyhovuje a budete ho dělat s chutí. Není nic horšího, než se do cvičení nutit, když vám vlastně nejde nebo vás nebaví.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]