Tibetská cvičení obnoví zdraví a vrátí mládí. Stačí jenom patnáct minut denně

Toužíte být mladší a zdravější? Je to jednodušší, než si myslíte. Základem jsou tato tibetská cvičení, která stačí vykonávat 15 minut denně. Zapomeňte na chemii, plastickou chirurgii, nebo různé babské rady. Využijte to, co funguje tisíce let. Podívejte se s námi, jak správně cvičit.

Cvičení 1

Jdeme na to. Na první tibetská cvičení, které je založeno jenom na tom, že se postavíte a rozpažíte. Potom je vaším úkolem otáčet se kolem své osy. Že to vypadá strašně jednoduše? Také ano. Jak se ale už po pár dnech přesvědčíte, rozhodně to funguje. To vám garantujeme.

Cvičení 2

Ani druhé cvičení není nijak složité. Základem je ležet na zemi na zádech. Nejprve začnete zvedat hlavu a tlačit bradu směrem k hrudníku. Následně pomalu zvedáte natažené nohy, co nejdále to půjde. Když dosáhnete daného bodu, pomalu je opět pouštíte zpět do původní polohy. Pokud máte silné břišní svaly, půjde vám to velmi dobře.

Cvičení 3

Zde je třeba klečet, ruce mít podél těla a jeho horní část by měla být v rovině. I tato možnost patří mezi jednoduchá tibetská cvičení. Základem je totiž hýbat s hlavou. Nejprve co nejvíce dolů, aby se brada dotkla hrudníku. Potom ji postupně zvedáte a snažíte se ji zaklonit co nejvíce to půjde. A potom zase návrat do původní polohy. Samozřejmě pomalu a pozvolna.

Cvičení 4

Začínáme sedem a opět zde bude základem pohyb hlavou, stejně jako u předchozího cviku. Jakmile je hlava zakloněné, tak je třeba zapojit celé své tělo a udělat takzvaný most. V této poloze chvíli setrváte a potom se můžete opět vrátit k té základní.

Cvičení 5

Je tu to poslední. A i tady můžeme říci, že tibetská cvičení nejsou složitá. Nejprve je třeba propnout horní polovinu těla a udělat takzvanou kobru. Potom pokračujete v zapojení nohou, kdy ze svého těla vytvoříte takzvanou střechu. Následuje návrat do původní polohy.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]