21 denní výzva, která vám pomůže snížit tuk

Víte o tom, že ranní cvičení může nahradit i dávku kofeinu? A nejen to! Mimo to, že vás taková rozcvička pořádně probere a nakopne, ještě účinně hubnete. Ranní cvičení je pro spalování tuků nejúčinnější. Mimochodem, všimli jste si někdy, co udělá váš pes nebo kočka, když se ráno vzbudí?

Pořádně se protáhne. Natáhne nohy, tělo, zívne si, zavrtí ocáskem, potřese hlavou. Nikdy nevyskočí a nejde dělat konkrétní věc. Tuto chybu dělá jen člověk. Kočky samozřejmě nezapomenou na patřičnou akrobacii u ranní hygieny. Když si chce očistit kožich, jsou to někdy otáčivé pohyby, napínání těla. Protažení těla hned ráno je od přírody nutnost, kterou my lidé zanedbáváme. Ranní cvičení vás nakopne, budete mít pružnější a odolnější tělo a spalovat kalorie, i když budete sedět v kanceláři.

Přinášíme vám 21 denní výzvu, kterou zvládnete z pohodlí svého domova. Nemusíte ani utrácet za nákup drahého vybavení nebo členství v tělocvičně. Vše, co potřebujete, je podložka na cvičení a časovač. Toto cvičení se skládá z rutinních cviků, které budete opakovat den co den po dobu tří týdnů. Jsou to cviky, jako angličáky, horolezec, bruslař, dřepy, prkno.

  • První týden byste měli každý cvik provádět po dobu 30 sekund a 15 sekund odpočívat a provést 2 kola cvičení

  • Druhý týden už přitvrďte a cviky vydržte provádět 40 sekund a 15 sekund odpočívat, proveďte 2 kola cvičení

  • Třetí týden cvik natáhněte na 50 sekund a 10 sekund odpočinek, tři kola cvičení

Jste připravení na výzvu? Jdeme na to…

Burpees – angličák

Inch worms – chození po dlaních

Mountain climbers – horolezec

Dřepy s výskokem

Bruslař

Prkno

Cvičte poctivě, když nebudete moci ráno, pak alespoň podle vašeho času a uvidíte, že za 3 týdny budete mít úžasné výsledky. Tři týdny není zase tak moc. 1 den v týdnu si udělejte volno, třeba v neděli a namísto cvičení běžte s rodinou či přáteli na delší procházku.

Obrázky: ohmypoints.com, pixabay.com