Jednoduché cvičené pro dokonale ploché břicho. Žádné pocení v posilovně už nebude nutné

Fotografie: Depositphotos

Pravidelná návštěva fitness centra může být pro někoho noční můrou. Třeba nerad cvičí před druhými lidmi a dává přednost samotě ve svém domově. I v tomto případě je ale možné zhubnout břišní tuk.

Břišní tuk trápí hodně lidí. Nejsou to jen starší ročníky, ale i mezi mladými se najdou osoby, jež mají viscerálního tuku více, než by bylo zdrávo. Přitom sní sen o plochém břichu a myslí si, že cesta k němu vede jen přes cvičení na strojích v posilovně. Omyl, klidně si zacvičte i doma, případně venku a uvidíte, že výsledky se také dostaví, říká fyzioterapeut Daniel Bubnis.

Co je to viscerální tuk

Viscerální tuk je zmnožení nitrobřišní tukové tkáně. Jedná se o útrobní tuk, uložený v blízkém okolí vnitřních orgánů, jako jsou játra, slinivka nebo ledviny. Není zrovna zdravé ho mít více, než je potřebné. Jeho úkolem je totiž ochrana těchto orgánů před mechanickým poškozením. Když je ho ale moc, tak tělu neprospívá. Kromě toho se projevuje větším objemem břicha, které má pak daleko k tomu vysportovanému pekáči buchet.

Cvičte v pohodlí domova a rýsuje si břišní svaly

Opravdu není nutné chodit do posilovny, abyste docílili plochého břicha. Jen je zapotřebí se obrnit důsledností a pravidelností, bez nich svého cíle nedosáhnete. Najděte si ve svém denním režimu čas na cvičení, které vám pomůže se zbavit přebytečného tuku na břiše.

  • 1. cvik: Najděte si venku schody, které využijete ke kardio cvičení. Tím budete spalovat tuky, a to i ty břišní. Po schodech běhejte nahoru a dolů alespoň 5 minut. Délku běhu, případně rychlejší chůze můžete postupně prodlužovat.
Fotografie: Pixabay
  • 2. cvik: Nyní budete cvičit na židli s opěradlem. Sedněte si na ni a nohy zvedněte a pokrčte. Pak je natáhněte před sebe. Toto skrčení a natahování opakujte, dokud můžete. Výhodou cviku je, že je možné ho cvičit i v práci v kanceláři.
  • 3. cvik: Další cvik je opět na židli. Lehněte si na pravým bokem, nohy mějte natažené, pravou rukou se opírejte o podlahu. Natažené nohy zvedněte do výšky a zase spusťte do původní polohy. Několikrát opakujte.
  • 4. cvik: Lehněte si na měkkou gymnastickou podložku. Když ji nemáte, tak třeba na deku. Ruce dejte podél těla. Zvedněte nohy do pravého úhlu a pokuste se odlepit od podlahy svou pánev. Několikrát opakujte.
  • 5. cvik: Sedněte si na gymnastickou podložku. Zvedněte nohy, aby lýtka byla vodorovná s podlahou. Ruce předpažte a pak je dávejte z jedné strany nohou na tu druhou.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]