Jednoduché cviky, které vás dostanou do kondice již během prvních týdnů cviční. Posilte břišní svaly a podpořte hubnutí

Fotografie: Freepik

Nabrali jste před svátky vánoční nějaké ty kilogramy navíc a potřebovali byste je shodit? Pak vám určitě pomohou tyto jednoduché cviky na posílení břišních svalů. Rozpohybujete díky nim svůj metabolismus a dostanete se opět do kondice. Pusťte se do toho.

Ještě, než začněte cvičit

Rozhodli jste se, že se do cvičení pustíte s vervou? Pak si určitě pořiďte pohodlné sportovní oblečení, které vás nikde nebude škrtit. Pozitivní naladění podpoříte rovněž příjemnou rytmickou hudbou. Cvičit se vám bude podstatně lépe, uvidíte. Aby mělo cvičení požadované výsledky, je vhodné ho provádět alespoň třikrát za týden. To ale není vše. Nutné je také upravit životní styl. Omezte tedy sladká a tučná jídla, dostatečně pijte (vodu, čaje, zeleninové šťávy) a zařaďte i jiný pohyb do svého denního harmonogramu.

Jednotlivé cviky na posílení břicha a podpoření hubnutí

Tak tedy, pokud jste připraveni, můžete začít:

  • Cvik první: posaďte se na podložku, pokrčte nohy v kolenou a zapřete se rukama za trupem. Pak se na pažích zdvihněte do vzduchu (tělo by mělo být v jedné linii) a vzpažte jednu ruku vzhůru. Ta druhá zůstává na místě. Chvíli v pozici zůstaňte a pak vyměňte strany. Opakujte například třikrát za sebou, nebo dle toho, co zvládnete.
  • Cvik druhý: nyní začněte dělat „dámské“ kliky. Otočte se k podložte břichem a natáhněte se. Nyní se zdvihněte rukama vzhůru, aby byly lokty propnuté. Nohy pokrčte, kolena se opírají o podložku a kotníky jsou do sebe zapletené. Dále provádějte ony kliky nahoru a dolu. Opakujte několikrát za sebou. Snažte se mít narovnaná záda, neprohýbejte se. Dlaně jsou položené na zemi co nejvíce od sebe.
  • Cvik třetí: stále zůstaňte na podložce, ale tentokrát se otočte na záda a lehněte si. Ruce vzpažte nad hlavu. Nohy jsou propnuté v kolenou. Nyní se překloňte a u toho zdvihněte nad položku i dolní končetiny. Snažte se dotknout špiček chodidel. Pak se zase položte. Cvik opakujte několikrát dle svého uvážení.
  • Cvik čtvrtý: výchozí poloha je vleže. Ruce jsou podél těla a nohy pokrčené v kolenou. Nyní zvedejte pánev nad podložku do vzduchu. Tak vytvoříte jakýsi „most“. Paže však zůstávají stále na podložce.
  • Cvik pátý: teď začnete dělat klasické lehy sedy, které jsou na posílení břicha ideální. Pokrčte si nohy v kolenou a ideálně se špičkami zapřete o zeď nebo skříň. Ruce si dejte za hlavu a zdvihejte trup mírně nad podložku. Opakujte v několika sériích, pak si odpočiňte.
  • Cvik šestý: opět se otočte břichem na podložku a natáhněte se. Ruce jsou natažené nad hlavou a nohy rovné. Nyní střídavě zdvihejte do vzduchu levou ruku a pravou nohu a posléze pravou ruku a levou nohu. U toho se hlava neotáčí. Díváte se pouze za paží vzhůru. Opakujte dle svého uvážení několikrát za sebou.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]