Obdivuhodně pevný zadek získáte, než řeknete švec. Trenéři celebrit doporučují na doma jediné 2 cviky

Fotografie: Depositphotos

Vyrýsované pozadí je snem veliké spousty žen, které ho zatím nedosáhly. S pomocí těchto několika jednoduchých cviků se vám to podaří i bez návštěvy posiloven.

Na světě je veliká spousta žen, jež by chtěla mít vyrýsované pozadí bez známek celulitidy. Dle lékařky Danielle Hildreth by k dosažení tohoto cíle ženy měly zahrnout cvičení zaměřené na hýžďové svaly jednou až třikrát týdně. Pomoci vám k tomu mohou tyto cviky, které můžete dělat i pohodlně doma. Není k tomu tedy nutné trávit čas cestou do posilovny a zpět, kde vás navíc mohou vidět další lidé, což může být někomu nepříjemné.

Dřepy jsou účinné

Základním cvikem na posílení nejen hýždí jsou obyčejné dřepy. Pro jejich správné provedení je důležité mít nohy od sebe vzdálené nepatrně více, než je rozpětí vašich ramen. Špičky nohou vytočte mírně směrem od středu těla. Snažte se držet střed těla pevný a nijak se nekroutit. Při samotném dřepu byste se pak měly svým pozadím co nejvíce přiblížit lýtkům. V průběhu dřepu se snažte mít zadržený dech a vydechnout až ve vrchní pozici.

Bulharské dřepy potrápí

Druhou variantou dřepu jsou takzvané bulharské dřepy. Jedná se vlastně o dřepy na jedné noze, kdy si jednu nohu zachytíte za tělem například o židli. Celý průběh dřepu je pak prakticky totožný s tím klasickým. Ideální počet opakování pak bude přibližně 12 ve třech sériích. U klasických dřepů držte počet sérií stejný, ale opakování může být například až 20.

Výskoky na překážku

Skvělým cvikem na zpevnění pozadí jsou také výskoky na nějakou překážku. Ideálně poslouží například schody nebo lavička. Doma to může být například dřevěná bedna či stolička. Snažte se vždy odrazit oběma nohama současně a vyskočte na překážku. Snažte se přitom zatínat hýžďové svaly a držet pevný střed těla. Na vrcholku překážky se mírně narovnejte a poté seskočte dolů. Vše opakujte dvanáctkrát a udělejte 3 série.

Zpevnění těla z pohodlí domova nevyžaduje náčiní ani mnoho času. Mezi vhodné cviky patří výpady nebo dřepy

Cvičení
Fotografie: Pixabay

Zakopávání na čtyřech

Dalším úžasným cvikem na pozadí je zakopávání na čtyřech. Klekněte si a zároveň se zapřete, jako byste chtěly chodit po čtyřech. Držte rovná záda a vždy jednu nohu narovnávejte směrem za sebe. Toto opakujte na každou nohu desetkrát až dvanáctkrát ve třech sériích. Když budete cvičit na pozadí pravidelně, určitě se velmi brzy dočkáte vytoužených výsledků. Cviky se pak dají různě obměňovat, abyste předešly rutině.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]