Tibetská gymnastika pro omlazení: 5 poloh, které vám pomohou získat zpět energii a zdravé tělo

Fotografie: Depositphotos

Tato tibetská cvičení vás nabijí pozitivitou, zajistí vám dostatek energie po celý den a podpoří vaše zdraví. Jejich účinek vás změní k nepoznání.

Trénink, který vám dnes představíme, je složený z takzvaných 5 tibetských perel. Jedná se o poměrně snadná cvičení, jež však skvěle prosperují zdraví – nejenže vás nabijí pozitivitou, ale také vám dodají dostatek energie na celý den a pomohou vám odbourat stres a napětí. Abyste ovšem dosáhli co nejlepšího účinku, musíte je praktikovat denně, a to nejlépe po ránu nebo dopoledne, říká fyzioterapeut Daniel Bubnis.

První tibetská perla

Stoupněte si rovně, zpevněte tělo, natáhněte ruce do stran a začněte se otáčet ve směru hodinových ručiček, čímž uvolníte energetické čakry. Tento cvik vám pomůže výrazně zlepšit psychickou a tělesnou pohodu a pomůže vám prokrvit jak mozek, tak celé vaše tělo. Dbejte však na to, abyste se otáčeli pouze trupem a vaše pánev zůstala vždy směrem dopředu. Pohyb opakujte 21krát.

Druhá tibetská perla

Nyní si připravte vhodnou podložku, položte ji na podlahu a lehněte si na ni s rukama podél boků a nohama nataženýma rovně před sebou tak, abyste se cítili pohodlně. Poté si položte bradu na hrudník, zpevněte a narovnejte nohy a pokuste se zvednou do úhlu 90 stupňů. Ruce však nechte na podlaze a mírným tlakem se o ně opírejte. Tento skvělý cvik vám pomůže posílit zádové svaly, což má velmi pozitivní vliv na páteř – a jak jistě sami víte, zdravá záda jsou klíčem k dobrému zdraví. Pohyb opakujte 21krát.

Třetí tibetská perla

Po druhém cviku vás pravděpodobně budou trochu bolet záda i břicho, a proto byste neměli na nic čekat a vrhnout se na třetí tibetskou perlu, která vám od ní pomůže ulevit. Klekněte si na kolena, bradu položte na hrudník, pokrčte chodidla a opřete je špičkama o podlahu. Cílem tohoto cvičení je co nejvíce se zaklonit – dbejte však na to, aby se vaše paže nijak nehýbaly a byly zcela uvolněné, rovnoběžně s tělem. Tento pohyb vám umožní účinně rozvíjet klouby nohou a obnovit tok energie dolními končetinami do těla. Opakujte 21krát.

Fotografie: Pexels

Čtvrtá tibetská perla

Nyní si přesedněte na zadek s nohama nataženýma rovně před sebou a podepřete se rukama tak, že je položíte za své tělo. Poté se snažte s oporou nohou co nejvíce zaklonit hlavu dozadu, abyste cítili v krku mírný tlak. Toto cvičení je skvělý způsob, jak procvičit krční obratle, což vás dokáže snadno zbavit bolestí hlavy a šíje. Pohyb opět opakujte 21krát, ovšem dbejte na to, abyste ho prováděli pomalu.

Pátá tibetská perla

Poslední tibetskou perlu provedete tak, že začnete v pozici prkna. Snažte se však stejně jako v předchozím cvičení zaklonit hlavu co nejvíce dozadu, přičemž nezapomeňte, že brada by pak měla být přitisknutá k hrudníku. Poté začněte vnímat svůj dech – nadechněte se nosem, vydechněte ústy a po chvíli se snažte vydechnout všechen vzduch, který se vám nahromadil v plicích. Pohyb opakujte 21krát. Procvičováním těchto cvičení si zajistíte dostatek energie do každého dna a budete s nadhledem zvládat stres. Výsledek vás jistě překvapí!

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]