Jak zrychlit metabolismus a usnadnit tak hubnutí: O vše se postarají jednoduché cviky z pohodlí domova

Fotografie: Depositphotos

Cvičení doma získává stále více na oblibě. Pokud se bojíte posiloven nebo se nemůžete donutit do některé dojít, zkuste domácí protahovací cviky pro zrychlení metabolismu.

Jestliže si neustále říkáte, že už konečně navštívíte posilovnu, ale ne a ne své předsevzetí dodržet, neztrácejte naději. Pokud zjistíte, že vaší největší překážkou jsou lidé kolem, můžete si zacvičit doma. Ušetříte peníze i čas, a navíc si vše můžete řídit sami, říká lékařka Grant Tinsley.

Začněte protažením krku

Toto cvičení vrátí pružnost krčním svalům a odstraní tuk v blízkosti této oblasti. Lehněte si na záda a pokrčte kolena. Srolujte ručník a položte ho na zadní část hlavy. Každý konec chytněte jednou rukou a lokty se snažte držet do stran. Táhněte ručník nahoru a snažte se natáhnout krk. Několikrát se zhluboka nadechněte a cvik opakujte 3–4x.

Nyní se zaměřte na ramena

Napětí v oblasti ramen má negativní vliv na zrak a způsobuje časté bolesti hlavy. Opřete se jedním ramenem o zeď. Ohněte paži v lokti a zvedněte ji tak, aby horní část paže byla rovnoběžná s podlahou a prsty směřovaly dolů. V podstatě rukou vytvoříte pravý úhel. Stále se opíráte o předek ramena, hrudníkem se tedy mírně dotýkáte stěny. Otočte tělo od stěny a tlačte ramenem. Dejte si pozor, nic by vás nemělo bolet. Držte tuto pozici 30 sekund a poté udělejte totéž s druhou paží.

Protahování obou paží

Toto cvičení je dobré pro lidi, kteří zažívají první známky povislé kůže. Zlepšuje také krevní oběh a zvyšuje lymfatickou drenáž. Opřete se ramenem o vertikální prkno nebo tyč. Chytněte se druhou rukou a otočte své tělo tak, abyste cítili, jak se svaly natahují na zadní straně paže. Cvičení provádějte 30 vteřin na každou stranu.

Fotografie: Pexels

Nezapomínejte ani na záda

Napjaté svaly v oblasti hrudní páteře vám neumožňují volně dýchat a mohou způsobit dušnost. K provedení tohoto cviku potřebujete speciální blok na jógu nebo silnou deku. Lehněte si na břicho, zvedněte ramena a zkřižte ruce pod hrudníkem. Položte čelo na deku nebo srolovaný ručník. Prsty roztáhněte do stran. Zavřete oči a 8krát se zhluboka nadechněte. Vše nyní opakujte, ale ruce překřižte opačně, ruka, která byla dole, bude nyní nahoře.

I břicho můžete protahovat

Toto cvičení brání hromadění tuku kolem pasu. Udělejte dřep a natáhněte jednu nohu do strany. Druhou nechte stále pokrčenou. Vedle ní opřete ruku a druhou natáhněte nad hlavu. Nakloňte se směrem k pokrčené noze. Dýchejte normálně a vydržte v této poloze 30–40 sekund, poté cvik opakujte na opačnou stranu.

Zdroj: Healthline, Healthline