5 přírodních obličejových masek se silným protivráskovým účinkem

Za kosmetiku, zvlášť s účinky bojujícími proti tvorbě vrásek utratí především ženy spoustu peněz. Přitom existuje mnoho přírodních cest, kterými lze pokožku omladit, osvěžit, dodat výživu, hydrataci. Nějakou tu korunu člověk musí pustit také, ale rozhodně mnohem méně, než je tomu u kupovaných přípravků, které jsou mnohdy navíc ještě i plné chemie. Na jednu stranu tedy pomohou, na druhou škodí, protože se přes kůži dostávají do oběhu. Pojďme se dnes podívat na TOP 5 přírodních obličejových masek, které mají protivráskový účinek.

1. Santalový prášek a růžová voda

Kombinace santalového dřeva a růžové vody ošetřuje pokožku tak, že minimalizuje póry, stahuje kůži, opravuje poškození buněk, vyhlazuje vrásky. Zde je způsob, jak vyrobit tuto obličejovou masku.

  • Santalový prášek

  • Růžová voda

Smíchejte 1 čajovou lžičku sanatalového prášku a 1 čajovou lžičku růžové vody v misce. Vytvořte pastu, kterou následně naneste na umytý/vyčištěný obličej (ideálně večer před spaním), naneste masku také na krk a dekolt. Nechte působit 20 minut a opláchněte.

2. Aloe vera a vitamín E

Aloe vera je všestranný lék a k ošetření pleti učiněný balzám. Obsahuje mnoho vitamínů a minerálů. Vitamíny A, C a B12 usilují o hydrataci a omlazení pokožky, současně však vyhlazují také jemné linie. Směs aloe vera a vitamínu E má hydratační, antioxidační a vyhlazující vlastnosti.

  • Aloe vera gel

  • Olej z vitamínu E

Dejte 1 lžičku gelu do misky a přidejte 2 kapky vitamínu E, vše dobře promíchejte. Umyjte si obličej teplou vodou a aplikujte směs před spaním. Obličej si umyjte až ráno. Pokožka bude hladší, měkčí už po prvním ošetření.

3. Paprikovo-medová maska

Na tuto masku budete potřebovat čtyři ingredience. Papriku, med, mléko a ovesné vločky. Společně tyto ingredience pracují na hojení pokožky, vyhlazení, dodání hydratace a živin. Paprika obsahuje vitamín C, který podporuje tvorbu kolagenu. Mléko je zdrojem vitamínu B, který vyživuje suchou pokožku. Ovesné vločky pomáhají zvrátit poškození způsobené slunečním zářením. A med je skvělý antioxidant a hydratační přípravek s omlazujícími schopnostmi.

Jakoukoliv papriku (cca menší půlku) rozmixujte v mixéru společně s ovesnými vločkami, medem a mlékem. Vzniklou pastu naneste na umytý obličej, krk a dekolt. Tuto masku nechte působit klidně i jednu hodinu a déle. Minimálně však 20 minut. Opakujte celkem 2x v týdnu.

4. Banánová obličejová maska

Toto je velmi jednoduchá maska na obličej, která poskytne hned 8 vitamínů a minerálů, které bojují proti známkám stárnutí. Jedná se o klíčové vitamíny a minerály: A, B, E, F, hořčík, zinek, železo, draslík. Vše, co potřebujete, je banán, vidlička a talířek. Banán jednoduše rozmačkejte vidličkou a naneste na umytý obličej, krk a dekolt. Nechte působit 30 minut a opláchněte. Stejně tak můžete použít avokádo a masky mezi sebou střídat. Avokádo rovněž obsahuje důležité vitamíny A, E a minerály + disponuje silně hydratačními účinky.

5. Mandle a smetana

Boj proti ztrátě kolagenu můžete zahájit touto výživnou maskou, která je bohatá na vitamín E, kyselinu listovou, kyselinu olejovou, hydroxykyseliny, zinek, antioxidanty, které podporují tvorbu kolagenu a zabraňují vytváření vrásek. Maska má hojivé a vysoce výživné vlastnosti. Potřebovat budete mandle, smetanu nebo plnotučné mléko, mixér. 10 mandlí namočte na několik hodin do smetany nebo mléka, pak vložte do mixéru a rozmixujte na hladkou pastu. Pokud by byla hmota řídká, přidejte třeba ovesné vločky. Masku si pak umyjte teplou vodou a naneste. Nechte působit 20 až 30 minut a opláchněte.

Když se vám podaří vytvořit větší množství dané masky, skladujte ji v uzavíratelné nádobě maximálně 3 dny v lednici. Masku si můžete po dvou až třech dnech zopakovat. Je to navíc i žádoucí. Příští týden můžete zkusit zase jinou.

Obrázky: beautyhealthtips.in, pixabay.com