4 banánové masky na obličej: Přírodní a zároveň levný způsob léčby nedokonalostí. Konečně krásný mladistvý vzhled

Fotografie: Depositphotos

S přibývajícími léty se na pleti objevují vrásky a stařecké skvrny. Pokud chcete, aby vaše pleť měla mladistvý lesk, měli byste vyzkoušet pleťovou masku z banánu.

Banánová maska v kombinaci s dalšími cennými a především přírodními složkami dokáže skutečné zázraky. Látky obsažené v tomto chutném ovoci mohou mít pozitivní vliv na vzhled a stav vaší pokožky i vlasů. Proto stojí za to takovou masku, kterou přizpůsobíte svým individuálním potřebám, vyzkoušet. Nejjednodušší banánová maska se skládá pouze z rozmačkaného banánu, ale existuje spousta různých receptů, takže si každý určitě najde něco pro sebe, říká lékařka Cynthia Cobb.

Banánem proti vráskám

Banán obsahuje velké množství vitamínu A, který pomáhá odstraňovat skvrny, a vitamín B, jenž zpomaluje stárnutí pleti, hydratuje ji a rozjasňuje. Dalším vitamínem, který je v tomto ovoci obsažen, je vitamín E – díky němu je pokožka odolnější vůči slunečnímu záření a jeho účinkům. V banánu se nachází také draslík, jenž pomáhá odstraňovat odumřelou kůži a hydratuje pleť tím, že rehydratuje kožní buňky.

Banánová maska s olivovým olejem

Banánová maska může také redukovat jemné vrásky a mít omlazující účinek na pleť. V tomto případě se vyplatí využít vlastností olivového oleje, který je antioxidantem bohatým na vitamín E a zároveň udržuje pleť dlouho mladistvou. Nejvýznamnější výhody této domácí masky jsou to, že se jedná o zcela přírodní produkt, její cena je velmi nízká a příprava velmi snadná.

Postup přípravy masky

K přípravě banánové masky budete potřebovat pouze jeden zralý banán a lžičku olivového oleje. Banán dobře rozmačkejte vidličkou. Do vzniklé směsi přidejte lžičku oleje a ingredience promíchejte, dokud vám nevznikne hladká pasta. Masku naneste na čistou a suchou pleť. Po dvaceti minutách masku jemně opláchněte vlažnou vodou a osušte ručníkem. Stejně jako u ostatních masek je pro dosažení nejlepších výsledků nejvhodnější provádět toto ošetření 1–2krát týdně.

Fotografie: Freepik

Omlazující banánová maska

Pokud hledáte masku, která vaši pleť omladí, vyzkoušejte banánovou masku s přírodním jogurtem a pomerančovou šťávou. Přírodní jogurt (snažte se vybrat jogurt bez jakýchkoli přísad, např. cukru či želatiny) stáhne póry na obličeji, zatímco pomerančová šťáva vyživí kožní buňky a redukuje mělké vrásky. Jeden zralý banán rozmačkejte vidličkou v misce a přidejte k němu lžičku jogurtu a lžičku čerstvě vymačkané pomerančové šťávy. Masku naneste na obličej na 15 minut a poté ji smyjte.

Banánová maska na pupínky a nedokonalosti

Banán, jedlá soda a kurkuma pomáhají v boji proti nedokonalostem na obličeji. Jedlá soda vyčistí póry a kurkuma zničí všechny bakterie. Rozmačkejte jeden zralý banán v míse, přidejte do něj půl lžičky jedlé sody a půl lžičky kurkumy. Naneste kaši na obličej a nechte ji působit 10–15 minut. Poté ji smyjte vlažnou vodou.

Fotografie: Pexels

Rozjasňující maska s banánem, medem a citronem

Tato maska vám pomůže zbavit se tmavého zabarvení, skvrn a rozjasnit pleť. Jak na to? Jeden zralý banán rozmačkejte vidličkou, přidejte lžičku medu a lžičku citronové šťávy a důkladně promíchejte. Masku naneste na obličej na 10–15 minut a poté ji smyjte vlažnou vodou.

Zdroj: Healthline