Příznaky, které signalizují na možnou přítomnost parazitů ve střevech

Fotografie: Freepik

Nikdy nezapomínejte, že určité příznaky jsou typické pro více zdravotních problémů, ale pokud si na sobě všimnete více než dvou známek, měli byste navštívit specialistu, protože máte parazity ve střevech. Navštivte ihned odborníka, který provede diagnostiku a určí účinnou léčbu, kterou budete muset projít. Podívejme se na rizika, která vás s parazity čekají.

Přítomnost parazitů ve střevech je velmi nepříjemný jev. Neměli byste se však stydět, když se u vás objeví typické příznaky. Pamatujte, že střevní paraziti jsou poměrně častým problémem. Týká se to nejen zemí třetího světa. Poraďte se s lékařem a řiďte se všemi jeho pokyny, abyste tento problém vyřešili co nejrychleji. Níže se podíváme, jaké příznaky mohou naznačovat přítomnost parazitů ve střevech.

Příznaky, které naznačují přítomnost parazitů ve střevech

Prvním signálem je průjem. Ten je běžným příznakem při různých zdravotních potížích. Nemusí to proto nutně souviset s parazity. Rozsah příčin je velmi široký, od konzumace nekvalitních potravin až po srdeční a respirační infekce. Rozhodně byste to ale neměli ignorovat, protože průjem se často vyskytuje i v přítomnost jednobuněčných střevních parazitů. Říká se jim také červi, i když je nemůžete vidět pouhým cukrem.

Mnoho pacientů trpí také bolestmi břicha a křečemi. V přítomnosti červů ve střevech je bolest silní a ostrá, ale přerušovaná. Ženy to často ignorují a obviňují z toho bolestivou menstruaci. Bolest břicha způsobená střevními parazity postihuje spodní část trupu, blíže ke slabinám než k žaludku. Tento příznak naznačuje přítomnost dlouhých červů, které se živí přímo ze střevních stěn.

Fotografie: Freepik

Nedostatečný růst

Tento příznak je velmi častý u dětí a dospívajících. U dospělých si toho samozřejmě nevšimnete. Střevní paraziti konzumují velké množství vitamínů a minerálů, které jsou nezbytné pro normální a zdravý růst jedince.

Děti trpící přítomností červů jsou obvykle menší a hubenější, než ostatní. Můžete si také všimnout, že mají méně energie, a to i ráno. Pokud vaše dítě hodně spí a přesto se probouzí unavené, může mít červy. Poraďte se s pediatrem o vhodné léčbě.

Chuť

Střevní paraziti jsou specifická hmota uložená v těle. Navzdory skutečnosti, že je fyzicky necítíte, tělo o nich ví a neustále přijímá impulsy ze střev. Ty informují mozek, že jsou střeva plná.

Dokáže ale říct, jestli jídlem nebo parazity. Není tedy divu, že se chuť člověka začíná pomalu měnit. Každý den začínáte jíst méně a cítíte se plní i po konzumaci menšího množství jídla.

Na druhou stranu existují červi, kteří konzumují příliš mnoho živin. To způsobuje jejich nedostatek v lidském těle. Pacienti poté naopak mohou pociťovat silný hlad a zvýšit příjem potravy.

V každém případě se jedná o změny, které vás vždy upozorní na to, že se něco děje. Jen jeden z příznaků s nejlepší pravděpodobností nebude znamenat, že máte červy. Pokud jich ale bude více, měli byste zpozornit.

Suchý kašel

Většinu svého života stráví paraziti v lidském střevě. V první, larvální fázi se ale mohou vyvinout v jiných částech těla. Někteří paraziti cestují do plic a jícnu. To může způsobit zánět citlivých tkání. Suchý kašel, který nelze odstranit konvenčními metodami, může naznačovat přítomnost červů. Tento příznak může způsobit vážné nepohodlí a dokonce i nepříjemnou bolest.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]