Pomalý metabolismus hatí snahy o efektivní hubnutí. Naučte se ho nastartovat tak, že začne pálit přebytečné tuky

Fotografie: Depositphotos

Metabolismus hraje důležitou roli ve vašem životě. Tyto osvědčené způsoby vám ho pomohou opět nastartovat, a získat tak zpět ploché břicho.

S přibývajícím věkem má člověk tendenci přibírat tuk a ztrácet svaly, což také úzce souvisí s funkcí jeho metabolismu. Svalové buňky totiž potřebují k udržení své činnosti více energie než buňky tukové, tudíž pokud postupem času spíš přibíráte na váze, tento důležitý pilíř má tendenci zpomalovat, což se v důsledku projevuje na vaší celkové energii během dne. Abyste se však tomuto problému vyhnuli, můžete do svého života zařadit určité zásady, které vám pomohou metabolismus opět přirozeně nastartovat, a získat tak zpět své ploché břicho, říká lékařka Grant Tinsley.

Pijte šťávu z rostliny aloe vera

Pokud chcete nastartovat svůj metabolismus, začněte ihned po ránu na lačný žaludek pít sklenici šťávy z aloe vera (nejlépe z celého listu). Nejenže vám tato blahodárná rostlina pomůže rychleji se dojít vyprázdnit na toaletu a očistit od nahromaděných toxinů, ale také vám dodá dostatek energie na celý den, díky čemuž nebudete unavení. Kromě toho jde o skvělý prostředek, který pomáhá odbourávat stres a přílišnou úzkost.

Snižte příjem mléčných výrobků

Mléčné výrobky jsou často spojovány s řadou zdravotních problémů, z nichž většina souvisí s trávením a zahrnuje plynatost, nadýmání, zácpu, únavu, poruchy nálady a hormonální nerovnováhu. Tyto potíže mohou velmi snadno zpomalovat metabolismus, což může vést k dalšímu hromadění tuků a únavě, a proto byste se jim měli raději vyhýbat. Zejména byste měli vyřadit ze svého jídelníčku živočišné mléko – raději ho nahraďte rostlinnými druhy.

Fotografie: Pexels

Pijte jablečný ocet

Jablečný ocet je užitečná potravina plná důležitých vitamínů a minerálů, která podle mnoha studií pomáhá nastartovat metabolismus a účinně spalovat kalorie. Můžete ho smíchat s teplou vodou a konzumovat ho ihned po ránu na lačný žaludek, čímž navíc pročistíte svá střeva od usazených toxinů. Kromě toho tento přírodní prostředek zvyšuje pocit sytosti po jídle, tudíž vám pomůže předcházet přejídání.

Jezte více bílkovin

Častější konzumace bílkovin pomáhá nejen budovat svaly a dodávat pocit sytosti, ale také zvyšuje termogenezi (proces, při kterém tělo spaluje kalorie a vytváří teplo). Jedná se proto o skvělou živinu, která pomáhá nastartovat metabolismus a spalovat přebytečné kalorie, což je pro zdravé a štíhlé tělo zásadní. Získat je můžete zejména z masa, luštěnin, doplňků stravy (jako je protein) nebo také vaječných bílků.

Pijte vodu s citronem

Pravidelná konzumace obyčejné vody smíchané s citronovou šťávou je účinný pomocník při čištění lymfatického systému – a právě čistý a zdravý lymfatický systém je základem zdravého metabolismu. Pokud chcete zvýšit účinek tohoto blahodárného nápoje, můžete do něj přidat ještě kajenský pepř nebo nadrobno nakrájený čerstvý kořen zázvoru. Nejlepší výsledky získáte, pokud vodu s citronem budete pít ihned po ránu na lačný žaludek.

Fotografie: Pixabay

Jezte více celozrnných obilovin

Konzumace celozrnných obilovin (nahrazujících rafinované obiloviny), jako je ječmen, oves, nerafinovaná rýže a celozrnná pšenice, skvěle pomáhají urychlovat metabolismus. Tyto potraviny totiž obsahují hojné množství vlákniny a vitamíny skupin B, které podporují jeho funkci, a navíc usnadňují trávení.

Zdroj: Healthline