TOP 5 nápojů ze skořice, které zničí břišní tuk a napomohou fungování metabolismu

obrázek:healthyfoodhouse.com

Trápí vás ta nevzhledná „pneumatika“ na břichu? Prostě spousta tuku na jednom místě a nevíte, jak se jí účinně zbavit? Nic vám nepomáhá? Hlavně to nevzdávejte a zkuste využít koření, které máte všichni doma. Přečtěte si, jaké chutné nápoje můžete vytvořit s jednou základní složkou – se skořicí.

1. Medový nápoj

Do sklenky horké vody vložte půlku čajové lžičky skořice, pohár zakryjte a nechte na půl hodiny odstát. Poté přidejte jednu lžíci medu a pořádně promíchejte. Tento nápoj je nejlepší konzumovat dvakrát denně – a to ráno na prázdný žaludek a večer, než se vydáte do postele.

2. Zázvorový kefír

Do jednoho hrnku kefíru je třeba přidat půl lžičky skořice. Tento nápoj okořeňte troškou červeného pepře, a nakonec přidejte nastrouhaný zázvor. Všechny tyhle přísady smíchejte a máte skvělý nápoj, kterým můžete klidně nahradit oběd nebo večeři.

3. Čaj se skořicí a zázvorem

Pro přípravu tohoto nápoje je nejvhodnější použít klasický černý čaj. Do připraveného čaje přidejte opět půlku lžičky skořice, přisypte třicet gramů nastrouhaného zázvoru, a nakonec můžete podle své chuti přidat vanilku.

4. Mléčný koktejl

Pro přípravu tohoto koktejlu budete samozřejmě potřebovat mixér. Do něj vložte pět až šest druhů ovoce zcela podle vašeho výběru a vaší chuti, přisypte celou čajovou lžičku skořice a vše zalijte 200 mililitry mléka. Vše důsledně rozmixujte, a nakonec tento připravený koktejl posypte ořechy – nejlepší jsou madle.

5. Káva s mlékem a se skořicí

V hrnečku si smíchejte sto mililitrů mléka s jednou polévkovou lžící kávy. Pokud kávu z jakéhokoli důvodu nepijete, můžete ji nahradit jednou polévkovou lžící kakaa. Do tohoto nápoje nakonec přidejte 1 polévkovou lžíci skořice. Pokud chcete nápoj osladit či dochutit, můžete přidat med.