Jak správně skladovat sýr?

Obrázek: today.com

Tipy, které pomáhají při uskladnění sýru, a díky tomu se prodlouží jeho životnost. Vyhnete se tak plýtvání potravinami, což je určitě skvěle. Také se vám už stalo, že jste v zadní části lednice našli nějaký neidentifikovatelný kus, který je obalen plísněmi? O co vlastně tak mohlo jít? Při bližším ohledání zjistíte, že jde o sýr. Tedy o plesnivý sýr, který ale při koupi plesnivý nebyl. Správné skladování sýra vám v tomto ohledu může pomoci a usnadnit život. Jak tyto sýry uskladnit?

Čerstvé a krémové sýry

Čerstvé a krémové sýry jako například ricotta, kozí sýr a jiné kupujete v plastových vaničkách nebo kelímcích. Vytáhnout je nebo nechat v kelímku? Nechat v kelímku! Podobně je to i s kozími sýry, nechejte je v plastových obalech, pokud jsou velmi dobře utěsněné, pak nebudou vysychat. Plastové obaly navíc můžete otevírat a zavírat podle potřeby.

Měkké zralé sýry

Jde o sýry jako Brie nebo Camembert, které podléhají rychlé zkáze, pokud nemohou dýchat. Většina sýrařů je uskladňuje v obalech, které jsou prodyšné, a tím pádem může sýr bez problémů dýchat. Je dobré udržovat zbytky sýra v původním obalu. Většina lidí následně sýry přemístí do plastových obalů, kde však sýry nemohou dýchat. Pokud chcete využít plastové obaly, nechejte vždy škvírku zvednutou, aby mohl vzduch dovnitř.

Poloměkké, polotvrdé a tvrdé sýry

Sýry jako Gouda, Parmigiano a podobně bývají zabaleny do voskového papíru a následně jsou v plastovém obalu. Tento dvojitý obal chrání sýr, a díky tomu mu pomáhá dýchat. Lidé mají tendenci odstranit voskový papír a nechat sýr jen v plastovém obalu, což může postupem času působit nepříjemnou chuť sýru. Mnoho prodejců balí sýr jen do plastových krabiček, aby byl sýr vidět, ale není to nejlepší řešení. Všechny sýry můžete ukládat do jakékoliv zásuvky v lednici.