Jak snížit cholesterol přírodní metodou

Zvýšená hladina cholesterolu v krvi zvyšuje riziko rozvoje srdeční choroby a stále více lidí nutí zamyslet se nad otázkou, jak snížit cholesterol a udržet jeho hladinu ve zdravé míře. Za zvýšené hladiny cholesterolu může nezdravý životní styl mnoha lidí, kteří příliš nepřemýšlí nad svou životosprávou. V našem těle se ukrývají celkem 4 druhy cholesterolu: HDL, LDL, VLDL a Chylomikrony. Cholesterol by se měl kontrolovat jedenkrát ročně, dojde-li k diagnostikování jeho zvýšených hodnot, pak by se k pravidelné kontrole mělo přistupovat jednou za půl roku. Pojďme se prostřednictvím dnešního článku podívat, jak snížit cholesterol přírodní cestou.

Cholesterol – co to je?

Cholesterol je organická látka, která se řadí mezi steroidy a představuje stavební složku buněk a tkání v lidském těle. Tvoří se především v játrech a v trávicím ústrojí, ovšem do našeho těla se z velké části dostává potravou. Nejvyšší koncentrace cholesterolu jsou v mozku, krevním séru, slezině a nadledvinkách. Bude-li tělo přijímat velké množství cholesterolu, začne jej odbourávat v játrech a díky tomu dojde ke zvýšení hladiny cholesterolu v krvi.

Jak snížit cholesterol, aneb změna životosprávy

Zvýšená hladina cholesterolu s sebou přináší řadu rizik, která rozhodně nelze jen tak hodit za hlavu. Jestliže máte problémy s cholesterolem, pak je ten nejvyšší čas popřemýšlet o změně vaší životosprávy – především svou pozornost zaměřit na jídelníček. Strava obsahující jen malé množství cholesterolu v kombinaci s přírodními prostředky jsou tím nejlepším, co pro své zdraví můžete udělat.

Co zařadit do jídelníčku

Pokud trpíte vysokým cholesterolem, naučte se jíst ryby a to klidně ve větším množství – zvláště pak ty mořské. Dalším pomocníkem pro snížení cholesterolu je česnek nebo jablka obsahující pektiny, které se dokážou ve střevech vázat na určití kyseliny, pro jejichž tvorbu játra potřebují cholesterol. Vyhýbat se nemusíte ani klasice v české kuchyni cibuli, protože i ta s hladinou cholesterolu dokáže hotové divy.

Recept pro vaše zdraví

Závěrem přihodíme jeden osvědčený přírodní recept, který vám může pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi a tím zároveň snížit rizika vzniku srdečních onemocnění.

  • Z 300 g cibule vymačkejte šťávu, kterou smíchejte s půl litrem bílého vína a 100 g medu. Každý večer si pak naordinujte skleničku tohoto nápoje, který se postará o snížení cholesterolu.

Fotografie publikována se svolením Ohmega1982 FreeDigitalPhotos.net

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]