Hubnutí po čtyřicítce má svá pravidla, která pomohou k dosažení vytoužené postavy

Fotografie: Pixabay

Všechny ženy bez ohledu na věk touží po hubnutí a tedy po krásné a štíhlé postavě. Je tu léto a s ním i doba dovolených a plavek, a tak se spousta žen se svou postavou snaží něco na poslední chvíli udělat. Více dbají na svůj jídelníček, sportují, ale výsledky v podobě mizejících kilogramů a centimetrů v pase se nedostavují.

Zejména tehdy, pokud už žena oslavila čtyřicáté narozeniny. S věkem se totiž přirozeně zpomaluje metabolismus a svalová tkáň začíná být nahrazována tkání tukovou, to vše naši snahu o zhubnutí komplikuje. Existuje ale několik triků, které vám k dosažení vaší štíhlé postavy mohou pomoci.

Ráno vypijte sklenici teplé vody a nevynechávejte snídani

Vypití skleničky vlažné až teplé vody má na náš organismus velmi pozitivní účinky. Teplá voda je skvělým  prostředkem k detoxikaci od škodlivých látek a toxinů, přispívá také k lepšímu vstřebávání vitamínů a minerálů a je prevencí proti různým zažívacím potížím. V neposlední řadě má teplá voda blahodárný účinek  také na správný metabolismus buněk, ráno ho pomůže správně a rychle nastartovat.

Další častou chybou ve stravování a zejména při hubnutí je vynechání snídaně. Tělo ale po ránu potřebuje dodat energii, proto je nutné tělu dodat správné živiny. Vhodná snídaně by měla obsahovat například ovesné vločky, které jsou bohaté na vlákninu, která zvyšuje pocit sytosti, čímž nás ráno dobře zasytí. Nejlepší je ovesné vločky či kaši konzumovat společně s ovocem a mandlemi či ořechy. Obojí je skvělým zdrojem nejrůznějších vitaminů a minerálů.

Pijte čaj, kávu a dostatek vody

Odborné studie potvrdily, že pití tří šálků kávy nebo čaje denně stimuluje metabolismus, který díky tomu funguje o pět až osm procent rychleji. Samozřejmě to ale předpokládá, že pijete čaj či kávu bez cukru, mléka a dalších dochucovadel. Součástí zdravého jídelníčku je i dostatečný pitný režim. Ten vám navíc může pomoci také s hubnutím, vypitím šesti skleniček vody denně spálíte padesát kalorií.

Jezte potraviny bohaté na bílkoviny

V ideálním případě by měly být bílkoviny součástí každého jídla, strava bohatá na proteiny  údajně urychluje spalování kalorií až o třicet pět procent. Dalším pozitivem zvýšené konzumace bílkovin je to, že proteiny vám pomohou udržet svalovou hmotu, budete tak hubnout pouze tukové zásoby. V neposlední řadě proteinová jídla pomáhají spálit více kalorií díky svému termickému účinku. Tělo totiž potřebuje energii i ke žvýkání, trávení a zpracování jídla a jídla bohatá na bílkoviny vyžadují na toto zpracování mnohem více energie než například jídla s vysokým obsahem sacharidů. Pokud chcete do svého jídelníčku zařadit více bílkovin, konzumujte například libové maso, mořské i sladkovodní ryby, vejce, jogurty a další mléčné výrobky, luštěniny a některé druhy zeleniny, zejména špenát či hrášek.

Vitamín D a vápník

Potraviny bohaté na bílkoviny jsou navíc často také bohatým zdrojem vitamínu D a vápníku, které jsou pro náš metabolismus a hubnutí také důležité. Dostatek vitamínu D má stěžejní roli pro správné fungování metabolismu jako takového.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]