Přichází kritické období ucpaných nosů. Tato domácí metoda vám uleví během 30 sekund

Fotografie: Freepik

Sinusitida je nepříjemný problém, který může negativně ovlivnit váš každodenní život. Úlevu vám poskytne kombinace správných domácích prostředků. 

Sinusitida je nepříjemný zánět v dutinách kolem nosu, k jehož rozvoji nejčastěji přispívají infekce, alergie nebo jiné podněty způsobující otok sliznice či ztížení drenáže hlenů. Pokud se s tímto problémem potýkáte i vy, nemusíte však užívat drahé komerční výrobky plné chemikálií – jak totiž uvádí web Planetapl, skvěle vám postačí kombinace správných esenciálních olejů a jejich inhalování.

Eukalyptový olej

S infekcemi dutin a nepříjemnou sinusitidou si dokáží poradit některé esenciální oleje, a to zejména eukalyptový. Tato úchvatná rostlina se používá k léčbě respiračních potíží již od nepaměti a je také známá svou schopností aromaterapie. Olej má zároveň povzbuzující účinky, zmírňuje chřipku i nachlazení a dokáže vás udržet v lepší psychické pohodě – eukalyptus je dokonce sám o sobě často používán v mnoha lécích.

Rozmarýnový olej

Rozmarýn je podle lékaře Marca Metha další účinná bylinka, která je ve světě medicíny ceněna pro své úžasné uklidňující a léčivé vlastnosti. Její pronikavá vůně skvěle zmírní jakýkoliv zánět dýchacích cest a dutin, přičemž si také hravě poradí s chřipkou nebo nachlazením. Je ovšem důležité poznamenat, že je natolik silný, že by se mu měli vyhýbat lidé s vysokým krevním tlakem nebo epilepsií a těhotné ženy.

Olej z čajovníku

Olej z čajovníku je dalším účinným léčivem, které skvěle pomáhá čistit dýchací cesty, a také jej můžete použít zevně – jak jsme například psali na webu Zdravéstravování, hravě si poradí s vráskami a nevzhledným akné. Co se však týče nepříjemné sinusitidy, stačí jej inhalovat po dobu několika minut a veškeré problémy budou díky jeho antiseptickým vlastnostem brzy pryč.

esenciální olej
Fotografie: Pixabay

Esenciální olej z máty peprné

Vyzkoušet můžete také esenciální olej z máty peprné, který velmi účinně zklidňuje záněty a zmírňuje bolest. Dejte si však pozor – jeho aplikace výrazně stahuje krevní cévy, a proto byste měli být s jeho užíváním velmi opatrní. K dosažení požadovaných účinků stačí jedna až dvě kapky oleje přidané do hrnce za účelem inhalace. Pokud chcete dosáhnout nejlepších výsledků a zbavit se sinusitidy co nejrychleji, můžete smíchat:

Účinná léčba bolesti v krku podomácku: K rychlé úlevě dopomůže i slaná voda a jedlá soda

  • 70 kapek eukalyptového oleje
  • 10 kapek rozmarýnového oleje
  • 10 kapek oleje z čajovníku
  • 10 kapek mátového oleje

Směs olejů dobře promíchejte a následně ji přidejte do malé lahvičky s kapátkem. Poté 1 až 3 kapky směsi přidejte do převařené vody, zakryjte si hlavu ručníkem a inhalujte nosem léčivou páru (při dýchání se však snažte mít zavřené oči).

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]