Sůl, pepř a citron nejen na dochucení pokrmů – dokáží vám pomoci od zdravotních problémů

Sůl, pepř i citron lze využít i jinak, než pouze k dochucení jídel či zálivky. Patří totiž rovněž k těm nejlepším přírodním lékům. Prozradíme vám 9 zdravotních problémů, které lze řešit pomocí těchto tří a dalších dostupných ingrediencí.

Krvácení z nosu

Krvácení z nosu často trápí lidi, kteří mají rýmu, ucpaný noc nebo málo vitamínu C. Pokud chcete krvácení z nosu zastavit, namočte bavlněný smotek do citronové šťávy a vložte jej do nosu. Krvácení po chvíli ustane.

Ucpaný nos

Kýchání je schopno poskytnout obrovskou úlevu v případě ucpaných nosních průchodů. Jediné, co potřebujete udělat, je smíchat a rozdrtit v hmoždíři stejné množství kardamomu, kmínu, skořice a černého pepře. Pak opatrně vdechujte prášek – začnete kýchat a nos se uvolní.

Hubnutí

Díky této směsi zrychlíte metabolismus a podpoříte hubnutí. Do sklenice teplé vody zamíchejte 2 lžíce citronové šťávy, špetku pepře a lžíci medu. Vypijte alespoň dva nápoje denně.

Nevolnost

Ulevit od nevolnosti pomůže opět citron a černý pepř, uklidní totiž podrážděný žaludek. Jednoduše smíchejte jednu sklenici vlažné vody se lžičkou čerstvé citrónové šťávy a trochou pepře.

Bolest v krku

Připravte si roztok z jedné lžičky mořské soli, půl lžičky černého pepře a jedné lžičky čerstvé citrónové šťávy a sklenice vlažné vody. Pokud si přejete zabránit kašli a vyléčit bolest v krku, měli byste kloktat několikrát za den.

Proti migréně

Smíchejte sklenici vlažné vody s citronem a špetkou himálajské soli. Jednou z častých příčin bolesti hlavy, bývá nedostatek minerálů v těle. Himálajská sůl je nejběžnějším přírodním prostředkem na bolest hlavy.

Silnější imunita

Smíchejte vodu, šťávu z citronu, špetku pepře a kurkumy. Pro lepší chuť můžete přidat i pomerančovou šťávu. Nápoj pijte každý den.

Pomoc při chřipce

Nastrouhejte kousek kořene zázvoru a přidejte do něj trochu pepře, kurkumy, med a citronovou šťávu. Vzniklou hmotu převalujte chvíli v ústech a spolkněte alespoň 4x za den.

Zatočte se žlučovými kameny

Žlučové kameny narušují zažívací systém a způsobují bolesti. Ve vážných případech se odstraňují chirurgickým zákrokem. Zkusit můžete však i přírodní cesty. Jednou z nich je tento přírodní lék: černý pepř, 1 lžička citronové šťávy a 3 lžičky olivového oleje.

Obrázky: pixabay.com