Jak opět co nejrychleji fungovat po flámu aneb nejlepší vyprošťováky na kocovinu

Občas se to může stát, prostě oslava narozenin či svatba nejlepšího kamaráda a druhý den nevolnost, žízeň, bolehlav. Jediný způsob, jak se vyhnout následkům bujarého večírku, je konzumovat alkohol s mírou a prokládat skleničku alkoholu skleničkou nealkoholického nápoje a samozřejmě i dostatečně jíst.

Jenže na každý je natolik uvědomělý, a tak se až 75% lidí potýká poměrně pravidelně s kocovinou. Existují tipy, jak se opět nastartovat, postavit na nohy a fungovat. Na každého platí něco jiného. Co zabírá jednomu, nemusí zabrat druhému. Proto zjistěte, které tipy fungují na vás a příště si tak můžete zjednodušit den.

Voda

Většina lidí má velkou žízeň, tělo si samo říká o hydrataci. Hned jakmile se probudíte doplňujte tekutiny. Vodu pijte po skleničkách, ne po litrech. Mohlo by se vám udělat špatně. Buď pijte čistou vodu nebo přidejte do vody ovocnou šťávu či pár kapek citronu.

Studená sprcha

Studená sprcha asi není to, po čem většina lidí s kocovinou touží. Ovšem velká část lidí také uvádí, že jim studená sprcha pomůže s postavením se na nohy. Zkrátka vás probere. Někomu bude stačit dát hlavu pod studenou sprchu, někdo musí vlézt do sprchy celý. Vyzkoušejte, zda i na vás tento trik zabírá.

Sprite

Tento a jemu podobné sladké nápoje bez kofeinu dokáží poskytnout úlevu při kocovině tím, že pomáhají tělu lépe metabolizovat alkohol a urychlují schopnost zpracovávat ALDH. Ovšem tyto nápoje se doporučují pít až v kocovině, nikoliv zároveň s alkoholickými nápoji, kdy kocovinu naopak mohou ještě zhoršit.

Mátový a zázvorový čaj

Máta i zázvor patří k bylinkám, o kterých se ví, že pomáhají při bolestech břicha a nevolnostech. Vhodný je i zelený čaj, který má zase detoxikační účinky.

Další vyprošťováky

  • Lák z okurek – sodík a voda obnovují elektrolyty a vrací organismus zpět do rovnováhy

  • Kyselé zelí + šťáva z kyselého zelí

  • Banán – brání dehydrataci, je zdrojem draslíku, zklidňuje žaludek

  • Procházka na čerstvém vzduchu

  • Káva a aspirin – protizánětlivé složky v aspirinu a kofein v kávě reagují proti chemickým sloučeninám etanolu nebo čistého alkoholu

Fotografie: Pixabay