Jahody jsou nejen skvělou pochoutkou, lze je také využít v oblasti krásy

Jahody jsou plné výhod pro zdraví a krásu! Jsou jedním z nejvíce výživných plodů i navzdory své malé velikosti. Jsou plné vitamínu C, manganu, kyseliny salicylové, vlákniny a dalších antioxidantů. Jahodový extrakt je běžnou kosmetickou ingrediencí. Pravidelné používání vede k čisté, krásné a zářivé pokožce. Čtěte dál a zjistěte více o výhodách jahod pro krásu!

Vynikající čisticí prostředek na obličej

Antioxidanty v jahodách pomáhají čistit vaši pokožku a pomáhají také při zesvětlení pigmentových skvrn. Jahodová semínka fungují jako vynikající exfoliant, jsou dostatečně jemné. Jahoda je jako pleťový čisticí prostředek výtečná, dostane se hluboko do pórů a pomůže odstranit staré a odumřelé kožní buňky.

Jednoduše si vezměte jahody, vymačkejte šťávu do malé misky, přidejte lžičku teplé vody a nechte 15 minut odležet. Po 15 minutách si vezměte bavlněnou vatičku, namočte ji do jahodové směsi a aplikujte na problémové oblasti, jako jsou tmavé skvrny, různé pupínky či akné. Nechte působit 10 minut a poté opláchněte vlažnou vodou.

Snižují viditelnou únavu očí

Další výhodou, kterou jahody poskytují, je snížení otoku očí. To je skvělé pro ty, co špatně spali nebo mají unavené oči z práce. Jediné, co musíte udělat, je vzít 2 tenké plátky jahod a umístit je pod oči. Pozor, aby se nedostaly do očí, příjemné by to nebylo.

Posaďte se a relaxujte po dobu 15 minut, zatímco jahody dodávají vaší pokožce vitamíny a další živiny. Po 15 minutách odstraňte plátky jahod a opláchněte obličej studenou vodou. Užijte si méně opuchlou a jasnější pleť!

Protivrásková péče

Přiznejme si to, nikdo z nás nechce stárnout rychlým tempem, a pokud existuje něco, co můžeme udělat, abychom zabránili předčasným vráskám, tak to prostě uděláme. S tolika produkty na trhu může být obtížné najít ten, který se nejen postará o vitalitu pokožky a učiní ji lepší než dříve, ale je také bezpečný a bez toxických přísad.

Jahody jsou ve skutečnosti jednou z nejlepších přírodních látek proti stárnutí, které lze použít na kůži. Chcete-li získat všechny výhody jahod, vezměte 2 jahody, rozmačkejte je a přidejte 1 polévkovou lžíci medu. Naneste tuto směs na obličej a nechte ji působit 10 minut. Poté si opláchněte obličej studenou vodou – tuto jahodovou masku aplikujte 2x týdně.

Mimo obličeje je možné použít jahody také na vlasy, jako vlasovou masku. Stačí jahody rozmixovat, přidat lžíci medu, pár kapek avokádového oleje a vetřít do vlasů. Po 20 až 30 minutách vlasovou masku smýt. Výtečný je i jahodový peeling na celé tělo – od hlavy až k patě. Rozmačkejte jahody vidličkou na kaši, přidejte trochu mletých ovesných vloček a vodu. Tuto směs pak vmasírujte ve sprše do pokožky těla.

Fotografie: Pixabay