Domácí peeling funguje lépe než většina produktů z drogerie

Fotografie: Pixabay

Péče o pleť nemusí být drahá a nákladná. A to ani, pokud jde o peeling. Kosmetické značky se nás o tom snažím za každou cenu přesvědčit, abychom kupovaly jejich krémy, séra, gely a peelingy, ale ve skutečnosti můžete mít nádhernou a zdravou pleť i s použitím věcí, které koupíte za pár korun nebo je už máte doma.

Dnes si ukážeme recept na peeling, který zvládnete vyrobit za pár minut a který je účinnější než kdejaké produkty z drogerie či lékárny.

Dvě ingredience pro krásu

Jeho velikou výhodou je totiž i to, že obsahuje ingredience přírodního původu, které jsou k pokožce mimořádně šetrné, nezatěžují ji toxickými látkami, umožňují ji dýchat a přirozeně podporují její regenerační procesy. Tento peeling je tedy vhodný i pro pleť, která je citlivá a náchylná k podráždění. Nemusíte se bát – tato péče je vhodná i pro vás.

K přípravě tohoto účinného produktu potřebujete pouze dvě obyčejné ingredience – jedlou sodu a kokosový olej. Proč zrovna tyhle dvě složky? Jsou totiž samy o sobě ideálními pomocníky v boji za krásnou pleť a společně tvoří neporazitelné duo. Směs jedlé sody a kokosového oleje úspěšně bojuje proti akné, vyčistí pleť a vybělí případné tmavé skvrny.

Jedlá soda totiž přirozeně podporuje očistu a zdraví pleti, a přitom působí velmi jemně a neagresivně. Kokosový olej má zase úžasné hydratační a vyživující vlastnosti. Skvěle podporuje přirozené hojivé procesy v pleti a udržuje pokožku hydratovanou, měkkou a hladkou.

Postup

Jak na to? Budete potřebovat následující:

  • 2 lžíce kokosového oleje

  • 1 lžičku jedlé sody

Co se týče výběru ingrediencí, vyplatí se vsadit na extra panenský olivový olej v bio kvalitě. Investice se vám vrátí, protože právě takový olej má pro pleť ty nejblahodárnější účinky. Smíchejte 1 lžičku jedlé sody se 2 lžícemi extra panenského kokosového oleje. Míchejte, dokud nevznikne hladká pasta. Tu poté naneste na celý obličej a lehce ji vmasírujte do pokožky. Můžete nechat pár minut působit a poté pastu smyjte vlažnou vodou.

Máte-li pleť extra suchou, přidejte do peelingu ještě čajovou lžičku medu, který úžasně hydratuje a také působí proti stárnutí pleti a tvorbě vrásek.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]