Řekněte stop akné a vráskám, pomůže vám s tím všem dobře známý olej

Chcete se zbavit akné, černých teček, bradavic, oparů, bolestí v krku, plísně nehtů nebo vrásek? Pokud ano, měli byste si domů pořídit éterický olej s názvem „tea tree“. Jeho použití je v každém případě velmi jednoduché a pomůže vám s celou řadou problémů. Má totiž mnoho úžasných vlastností. Podívejme se, co všechno zvládne použití malého množství tohoto oleje.

Jeho velkou výhodou je, že má silné antibakteriální účinky. Čistí dobře vnitřně i na povrchu. Stejně tak má antivirové a antiparazitní účinky. Zbavuje infekce a dokáže také dezinfikovat ústní dutinu. Chcete-li chránit své dásně, jde o skvělou možnost. Odstranit může také lupy vlasů, akné z obličeje nebo plíseň z nehtů. Využít ho ale můžete také k intimní hygieně, proto stojí za to otřít jím spodní prádlo.

Fotografie: Pixabay

Jak ho použít?

Využít ho můžete hned několika způsoby. Na akné naneste pár kapek na obličej dvakrát denně. Nechte olej působit a vsáknout se do kůže. Máte-li potíže s ekzémem, trochu oleje může nanést i na postiženou oblast a 5 až 10 kapek oleje na pokožce hlavy dokáže předejít tvorbě lupů. Pokud máte potíže se suchými vlasy, přidejte pár kapek tohoto éterického oleje do šamponu. Je možné, že si vlasy budete muset opláchnout několikrát. Další způsoby využití:

  • při domácím barvení vlasů můžete přidat 0,5 až 2 procenta oleje
  • k dezinfekci ústní dutiny stačí nanést několik kapek na zubní pastu nebo ji přidat do ústní vody nebo si olejem potřít jazyk či zuby
  • v koupelně ji můžete použít na jedinečné vyčištění kolem záchodové mísy
  • stejnou formu dezinfekce můžete použít také pro dezinfekci kuchyňské linky nebo okolí koše.

Pomůže i při zdravotních problémech

Potřebujete-li zmírnit bolest ucha, zahřejte extra panenský olivový olej a poté ho smíchejte s olejem tea tree. Zkombinujte je v poměru 2:1. Potom už stačí jen dát jednu nebo dvě kapky tohoto roztoku do bolavého ucha. To ale není jediný zdravotní problém, na který ho můžete aplikovat. Existuje i pár dalších situací, kdy můžete naplno využít jeho úžasných vlastností. NIKDY nepoužívejte éterický olej tea tree bez nosiče!

Pomůže i při bolesti v krku. Stačí, když do vlažné vody nakapete čtyři až pět kapek oleje z tea tree a dvakrát nebo třikrát denně budete kloktat. Antibakteriální a antivirové vlastnosti. Díky tomu ho můžete kloktat a zbavit se tak nejen bolesti, ale napomoci i svému vyléčení. Zlepšit se mohou také příznaky oparů nebo revmatismu, a to díky pár kapkám. Jde o silný lék, takže nemusíte používat velké množství přípravku.

Fotografie: Freepik

Sehnat ho není vůbec složité

Zajít si pro něj můžete jednoduše do lékárny, nebo se podívat na internet. Vzhledem k tomu, jak dlouho vám vydrží díky své účinnosti, jeho cena není vůbec vysoká. Tento olej by zaručeně neměl chybět v žádné domácnosti, protože ho lze použít na obrovské množství potíží. Ať už ho budete potřebovat na cokoli, rozhodně se vám jeho koupě vyplatí.

Úvodní Fotografie: Freepik