Po čtyřicítce se hubne hůře. Existují ale způsoby, díky kterým to půjde hravě, zamilujete si je

Fotografie: Depositphotos

Když se přihlásí čtyřicítka, mohou se zároveň ukázat i první známky stárnutí. Někomu vyroste šedivý vlas, jiný přibere. S hubnutím to již není tak slavné, protože kila vlivem věku nejdou rychle dolů.

Udržet si svoji optimální hmotnost i ve vyšším věku bývá někdy velkým uměním. Člověk musí být k sobě přísný, aby se nepřejídal. Zároveň se musí donutit do větší pohybové aktivity, protože metabolismus se zpomaluje. Jestliže jste už oslavili čtyřicítku, následující rady vám pomohou zůstat štíhlými, případně zhubnout.

Jak po čtyřicítce nepřibrat

S vyšším věkem je spojena pomalejší rychlost metabolismu, v důsledku čehož člověk snadno nabírá přebytečné kilogramy. Chce to upravit množství stravy a začít se pravidelně hýbat. Znamená to ujít denně minimálně 10 tisíc kroků a alespoň 30 minut si každý den zacvičit kardio, kam patří chůze, běh, plavání, cyklistika, případně některé cviky v posilovně.

Stanovte si reální cíle

Jestliže jste několik let v klidu nabírali přebytečné kilogramy, je zřejmé, že je dolů během týdne nedáte. Chce to myslet pozitivně a zároveň i reálně. Vaše cíle by měly respektovat vaše možnosti. Jen tak nebudete z pomalejšího hubnutí smutní.

Vsaďte na vitamíny

Ve vyšším věku více než kdy jindy je třeba organismus zásobovat potřebným množstvím vitamínů. Pro ženy starší čtyřiceti let se doporučuje konzumovat vápník, vitamín B12, draslík, hořčík, vitamín D a omega-3 mastné kyseliny. Výborné je do stravy přidávat probiotika. Potraviny, které výše uvedené živiny obsahují, jsou vesměs velmi chutné – avokádo, banány, sušené meruňky, ořechy či jogurty.

Fotografie: Depositphotos

Dodržujte pravidelnost v jídle

Jen pravidelným jídlem se udržuje metabolismus v optimální rychlosti. Jakmile začnete jídlo vynechávat, bude to pro tělo znamenat signál, že má začít ukládat tuky na horší časy. Hladovění opravdu není cestou k hubnutí. Zásadní je vydatná snídaně, protože nastartuje organismus do nového dne. Na večerní vyprazdňování ledničky raději zapomeňte, to je cesta akorát tak k přibývání na váze.

Zdroj: FidelityHouse