Hubněte s chutí. Určité druhy ovoce fungují jako skvělé spalovače tuků

Víte, že zhubnout můžete i jídlem, pokud jíte ovoce? Zní to jako protiřečení? Ale vůbec ne – správně zvolené potraviny vám mohou pomoci spalovat tuk rychleji, než byste čekali. Budete-li tyto potraviny konzumovat pravidelně a zahrnovat je do svého jídelníčku na denní bázi, můžete se těšit na to, že vám tyto chutné potraviny pomohou s vaším úsilím konečně shodit přebytečná kila.

Samy o sobě samozřejmě nepostačí, ale jako malý pomocník fungují skvěle.

Ananas

Ananas patří k populárním spalovačům tuků. Obsahuje enzym bromelin, který pomáhá rozkládat bílkoviny. Ananas tedy zlepšuje trávení masa, ryb a mléčných výrobků. Obsahuje také velké množství vlákniny a organických kyselin. Ananas je bohatý na draslík, železo, vápník i jód.

Borůvky

Co takhle dopřát si po ránu misku jogurtu s borůvkami? Zasytí vás a pomůže k rychlejšímu spalování tuků! Tyto malinké bobule dokáží pomoci spalovat až o 2 % rychleji. Navíc vám mohou pomoci eliminovat i riziko kardiovaskulárních chorob, jelikož obsahují velké procento antioxidantů, které zbavují tělo toxinů.

Avokádo

Avokádo obsahuje aminokyseliny L-karnitin. Podporuje spalování tuků a urychluje metabolismus. Je navíc zdravým zdrojem přírodních tuků, které jsou pro vyváženou a zdravou stravu zcela nezbytné. Kromě toho je karnitin schopen zlepšit krevní oběh a stabilizovat hladinu cukru v krvi.

Jablka a hrušky

Toto ovoce je typické pro naši oblast, a proto jej můžeme mít na talíři doslova denně. Oba chutné plody obsahují vlákninu, která urychluje metabolismus a jsou také bohaté na pektin, který stimuluje trávicí trakt, pomáhá vylučovat toxiny a nadbytek cholesterolu z těla.

Grapefruit

Grapefruit patří k jedněm z nejdostupnějších druhů ovoce, které vám s hubnutím velmi pomohou. Už půlka tohoto citrusu denně dokáže zázraky. Toto ovoce urychluje metabolismus a podporuje zdravé trávení. Posiluje také imunitní systém, chrání před infekcemi a snižuje pravděpodobnost vzniku zánětu v těle.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]